logo

reklam
14 Şubat 2017

Serdivan Belediyesi Kar Yere Düşmeden Harekete Geçti

Serdivan Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, sabah saatlerinde bastıran ve giderek etkisini arttıran kar yağışının olumsuz etkilerini hafifletmek amacıyla hummalı bir şekilde çalışıyor.

serdivan-belediyesi-kar-yere-dusmeden-harekete-gecti-107837

Meteoroloji’den gelen veriler doğrultusunda gece saatlerinden itibaren teyakkuza geçen ekipler, karın yere ilk düştüğü andan itibaren yol açma, küreme ve tuzlama çalışmalarına başladı.

EN HIZLI ŞEKİLDE MÜDAHALE

Vatandaşların yollarla ilgili Serdivan Belediyesi’nin 444 54 50 numaralı çağrı merkezine ilettikleri talepleri anlık olarak kriz merkezinde değerlendiren yetkililer, arazide aralıksız çalışan ekiplerle bu bilgilerin paylaşıldığını ve belirtilen bölgeye karla mücadele timlerinin en hızlı şekilde yönlendirildiğini söylediler.

serdivan-belediyesi-kar-yere-dusmeden-harekete-gecti-107835

HAVA ŞARTLARI NORMALE DÖNENE KADAR DEVAM EDECEK

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, öncelikle ana yollarda ulaşımın aksamaması için yol açma, küreme ve tuzlama çalışmalarının hava şartları normale dönene kadar aralıksız devam edeceği ifade edilirken, şu anda ana arterlerin yanı sıra ilçe genelindeki tüm köy yollarının da ulaşıma açık olduğu belirtildi.

Share
344 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ