logo

reklam
20 Haziran 2016

SESOB’un iftarında çocuklar bayram etti

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin(SESOB) Sapanca Özkum Tesisleri’nde gerçekleşen iftar yemeğine, 850 dolayında katılım olurken, iftar sonrası açılan stantlar çocuklara adeta bayram havası, büyüklere de nostalji  yaşattı.

IMG_7210 IMG_7215

Harp Malulü Gaziler, Şehit Aileleri Dul ve Yetimleri Derneği üyelerinin yanında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki kimsesiz çocuklar ve yaşlılara yönelik verilen iftar yemeğine; Vali Yardımcısı Akın Yılmaz, Garnizon Komutanı Albay Emin Dursun, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Engin Özkoç, Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Sapanca Müftüsü Orhan Örnek, SSMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu’nun yanında SESOB’a bağlı oda yöneticileri katıldı.

IMG_7257 IMG_7261

Davetliler, SESOB Başkanı Hasan Alişan ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde, tasavvuf musikisi eşliğinde, nezih bir ortamda oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı. 

IMG_7264 IMG_7266

RAHMET VE BEREKET AYI

SESOB Başkanı Hasan Alişan yaptığı konuşmasında, İslam aleminin farklı bir manevi heyecan kazandığı, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayına, birlikte ulaşmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi; “Ramazan ayını, herkesin; sağlık, sıhhat, huzur, afiyet, içerisinde geçmesini ve mensuplarımızın bu mübarek ayın bereketinden faydalanması dileğiyle, iftarımıza katılan tüm misafirlerimize şahsım, yönetim kurulum ve teşkilatım adına teşekkürlerimi sunarım.

IMG_7308 IMG_20160618_203042

 

ONLARA MİNNETTARIZ

Öncelikle,  vatanın ülkesiyle bölünmez bütünlüğü için bizleri iç ve dış düşmanlara karşı korurken, bu uğurda gözünü kırpmadan canlarını veren,

tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yakınlarına Allah’tan sabırlar diliyorum.

Yine bu uğurda canlarını çekinmeden ortaya koyan, başta Gazi Mustafa Kemal

Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi

rahmetle anıyor, yaşayan gazilerimize şükran ve minnetlerimi sunuyorum.

Geçtiğimiz yıl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz bünyesindeki büyüklerimiz ve çocuklarımızın yanı sıra, bu yıl Harp Malulü Gaziler,

Şehit Dul ve Yetimleri Derneği mensupları da iftar soframızı onurlandırmışlardır.

Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

YALNIZCA YEMEK SOFRASI DEĞİL

Şükürler olsun ki her yıl Ramazan ayında, şu bereketli iftar sofralarımız vesilesiyle, kardeşlik halkasını tekrar tekrar tecrübe etme imkanı buluyoruz.

İftar sofraları, yalnızca yemek sofraları değildir.  İftar, insanların giderek

birbirinden koptuğu çağımızda, aramızdaki bağlılığı vurgulayan güçlü bir

kardeşliği temsil etmektedir.

BİR HİZAYA GİRİYORUZ

Ramazan’da, zengin fakir, yaşlı genç, büyük küçük, hepimiz bir hizaya giriyoruz.

Kimse, nefsini tatmin etmek için, bir adım öne geçemiyor. Ramazan ayının getirdiği bereketin, İslam aleminin tamamına yayılmasını; bu bereketin, yalnızca sofralarımıza değil, güzel yurdumun huzuruna, barışına ve  kalplerimize de intikal etmesini temenni ediyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.”

NOSTALJİ YAŞANDI

Sapanca Müftüsü Orhan Örnek’in yemek duasının ardından, çocuklara yönelik açılan dondurma, allı güllü ve pamuk şekeri stantları büyük ilgi gördü. İftar sonrası stantların önünde uzun kuyruk oluşturan çocuklar, adeta bayram havası yaşarken, büyüklerde çocuklarla sıraya girerek, çocukluklarını yaşadı.

İftar sonrası çaylarını Sapanca Gölü’nün eşsiz güzelliği karşısında yudumlayan davetliler, keyifli bir iftar geçirmenin mutluluğu ile Özkum Tesisleri’nden ayrıldı.

Share
448 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ