logo

reklam
25 Şubat 2015

SP’li Demirtaş’ın “Kuzuluk” feryadı!

Saadet Partisi Akyazı İlçe Başkanı ve Akyazı Belediye Başkan Adayı Selman Demirtaş, “Kuzuluk’tan yükselen feryadı” sosyal medyaya yansıttı.

ResizeImage

Başkan Demirtaş, facebook hesabından yayınladığı mesajında, bir zamanlar Kuzuluk için çözüm önerisinde bulunduklarını hatırlatarak, şu ifadelere yer verdi:

“FERYADI KİMSE DUYUYOR MU?”

“Kuzuluk Mahallemiz (Beldemiz)den yükselen feryadı kimse duyuyor mu?

Büyükşehir yasası ile belde belediyesi kapatılıp mahalle haline dönüşecek kuzuluk da halk bir toplantı düzenleyerek belediyenin kapatılmaması için istişare toplantısı düzenlemişti. ilçe başkanlığı görevini yeni devralmış, toplantının yapılacağını haber alarak izleyici olarak toplantıya iştirak etmiştik. Bütün konuşmacıları dinleyerek ortaya somut bir önerinin çıkmadığı görünce söz alarak bir çözüm önerisi sunmuştuk. Önerimiz suydu ” Bir önceki yasaya eklenen geçici madde ile kapanmaktan kurtulan kuzuluk belediyesi yine bir geçici madde ile kapanmaktan kurtulabilir demiştik. Bilirkişilerce yapılan incelemeler sonucu Gelişim potansiyeli bakımından ilçe olmaya aday beldeler bu kanundan muaf tutulur ibaresinin bu kanuna eklenmesi için çalışma yapılmalıdır” demiştik. Halkta kabul gören bu öneri idareciler tarafından duyulmadı bile. Kuzuluk halkı da öneriyi getiren bu kardeşinize sahip çıkmadı.

Bugün yaşananlar malumun ilamıdır.”

(Haber Hülya Sürücü)

Share
500 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ