logo

reklam

TAŞDEVİREN’DEN TÜRKMENELİ HASSASİYETİ

Orhun Yayınevi Sohbet Akşamları kapsamında Dursun Yelken’in davetlisi olarak Türkmeneli coğrafyasının dünü ve bugününü anlatan MHP Milletvekili Aday Adayı Gökhan Taşdeviren kalabalık bir davetli topluluğuna hitap etti. Soru cevap şeklinde Türkmenli’nde yaşayan soydaşlarımızın çektiği acı ve dramı tarih ve belgelerle sunan Taşdeviren “Son 13 yılda SIFIR SORUN ilkesiyle hareket eden AKP hükümetinin dış politikasının en büyük mağduru Türkmenler olmuştur” şeklinde konuştu.

11042228_10153066803768904_2060894588_n

Özellikle Saddam döneminde mal edinme ve memuriyet hakları ellerinden alınan Türkmenlerin bugün Saddam yönetimini mumla aradığını belirten Taşdeviren 2003 yılında yağmalanan tapu ve nüfus dairelerinin asimilasyonun son aşaması olduğunu düşünürken bugün sahipsiz Türkmenlerin bölgede herkes tarafından sürüldüğünü, katledildiğini ifade etti.

as

Tüm vatandaşlarımızı bölgedeki bütün mazlumlara ve mağdurlara yardıma çağıran Taşdeviren maalesef herkes Türkmenleri görmezden geliyor şeklinde konuştu. “Gazze’de bizim, Musul’da bizim, Kerkük’te bizim, Uygur, Kırım’da bizim, nerede vahşet varsa nerede zulüm varsa biz de orada olalım ama hiç birini diğerinden ayırmayalım, yardımları siyasete alet etmeyelim, gösteriye dönüştürmeyelim. Gazze için ağlayanların Kerkük için yüreği nasıl taş bağlar vicdanlar bunu kabul etmez” dedi.

Sohbete katılan herkes Sakarya’lı hemşerilerini Karasu ilçesine hicret eden 220 Türkmen vatandaşa sahip çıkmaya davet etti.

Share
662 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ