logo

reklam

Taşkent: Yapılmak istenen ülkemiz için tehlikelidir!

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent referandum süreci ve CHP’nin neden hayır oyu için çalışacağını anlattı.

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, “Kent Gündemi” programında Yahya Bakır’ın konuğu oldu. Radyo Mega ve Sakarya TV’de canlı yayınlanan programda Taşkent referandum süreci ve CHP’nin neden hayır oyu için çalışacağını anlattı.taskent-yapilmak-istenen-ulkemiz-icin-tehlikelidir-mini

Taşkent: Her kritik dönemde önce parti değil önce ülke diyen bir partinin üyesiyim. Bu ülkenin aleyhine olabilecek her şey için evet veya hayır deriz. Tıpkı bu referandumda olduğu gibi. Eğer bu sistem değişirse getirilmek istenen yeni sistemle parlamento ortadan kalkıyor. Yine Cumhuriyet olarak devam ederiz ama size pek çok ülke gösterebilirim ki adı cumhuriyet olmasına rağmen maalesef yönetiminde demokrasi yoktur. Yasama ve yürütmenin birbirinden ayrı olarak ve birbirini denetler hale getirilmesi gerekir” dedi.

Taşkent açıklmasında: “Bu durum kesinlikle kişiyle ve partiyle ilgili bir durum değil. Getirilmek istenen değişikliğin ülkemizin geleceği açısından çok sorunlu olduğunu görüyorum. Eğer siz anayasa paketine Cumhurbaşkanı istediği zaman seçimleri yenileyebilir cümlesini yazıyorsanız böyle bir açık kapı bırakıyorsanız kim olursa olsun bunu mutlaka yapar. En azından yapabilir, bu olasılık kanun olarak önüne koyuluyor. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindin, fakat buradaki milletin kelimesini tek başına kullanmamalıyız, bunu tamamlayan bazı unsurlar vardır. Yani egemenliğin başka unsurlara da dağıtılması gerekir.” Diye konuştu.

Taşkent: “Parlamenter sistemde Cumhurbaşkanı zaten istediğini yapıyordu, istediği bakanı, kanun maddesini hatta başbakanı bile değiştirdi. Bu referanduma evet demek isteyen bir kitle vardır, bu doğrudur ama yapılması gereken şey neden evet denilmemesi gerektiğinin anlatılmasıdır. Birileri hayır diyor diye ben evet diyorum demek bence biraz cahilliktir. Birileri de hayır diyor diye ve terör örgütü ile CHP ‘de hayır diyor diyerek baskı altına alınmak istenmesi kabul edilemez bir durumdur” şeklinde konuştu.

Share
440 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ