logo

reklam
08 Nisan 2017

Taşkent’ten yapılan saldırıya açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent Hayır standına yapılan saldırıya ilişkin açıklamada bulundu.

Taşkent: “Hepinizin bildiği gibi uzun zamandır 16 Nisan’da yapılacak referandum için yoğun bir çalışma temposu içindeyiz. Örgütümüz tüm birimleriyle bazen kapalı salonlarda bazen de açık alanlarda ve halkın arasında konu ile ilgili toplantılar yapmakta, içeriği halktan uzak tutulan anayasa değişiklik paketi hakkında bilgilendirme çalışması sürdürülmekte idi. Dün de Hendek ilçemizde de yapılan buna benzer bir çalışmaydı. İzin için tüm yasal başvuruları yapılmış bir stant, ilçe emniyetine yakın bir yerde olmasına rağmen demokrasi karşıtı şehir eşkiyaları tarafından saldırıya maruz kalmıştır.

Bugüne kadar ‘Evet’ propagandası yapan birine saldırı yapıldığı görülmedi, görülmeyecek de. Ancak ‘Hayır’ propagandası yapanlara karşı yapılan tahrik, sataşma ve saldırılar her geçen gün artmakta. Akıllarına, düşüncelerine güvenemeyenler, konuşacak anlatacak savları olmayanlar, saldırmayı, kaba kuvveti tercih ederler. Darp ettiğiniz gençlerin fikirlerini acıtamazsınız.

Gençlik kollarımıza yapılan bu saldırının failleri farklı kişiler olsa da azmettiricileri, nefret dili kullanarak milleti gerilimle tahrik edip, kamplaştırarak sandıkta sonuç almak isteyenlerdir. Hiç boşuna heveslenmesinler. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. 17 Nisandan sonra da bu ülkede, bu kentte hep beraber yaşamaya devam edeceğiz.Bu bilinçle davranıyoruz, davranacağız.

Gençlik kollarımıza saldıran, insanlıktan, demokrasiden nasibini alamamış, fiili olarak saldırıya geçmiş bu kişileri ve azmettiricileri kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Share
585 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ