logo

reklam

Taşkın hemşerisi ve meslektaşı ile ABD’de karşılaştı

Soyad ve mesleklerİ aynı ama akraba değiller

TASKIN ABD (1)

İlimizde uzun yıllardır ekmekçilik sektörüyle hizmet veren MÜSİAD üyesi Taşkın Sümela Ekmek Fırınları Sahibi İmdat Taşkın; ABD’ya yaptığı iş ve kültür gezisi kapsamında burada aynı soyadı ve işyerinin ismini taşıyan Taşkın Fırın işletmecisi Kadir Taşkın ile karşılaştı.

İki Taşkın bir arada
Sakarya’da uzun yıllardır ekmekçilik ve inşaat sektörüyle hizmet veren ve aslan Trabzon’lu olan MÜSİAD Sakarya Şubesi, TÜMSİAD ve Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu Yöneticisi Taşkın Sümela Ekmek Fırınları Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Taşkın; ABD’ya yaptığı İş ve Kültür Gezisi kapsamında burada aynı soyadı ve işyerinin ismini taşıyan Taşkın Fırın işletmecisi Kadir Taşkın ile karşılaştı. Sakarya’ya meşhur Trabzon ekmeğini sevdiren Taşkın Sümela Ekmek Fırınları sahibi İmdat Taşkın ile Amerikalılara Türk ekmeğini sevdiren Taşkın Fırın sahibi Kadir Taşkın; bu karşılaşmanın bir tesadüf sonucu olduğunu söyledi. ABD’nin Türkiye’ye o kadar da uzak olmadığını ve bu karşılaşmalar ile birlikte Dünya’nın küçük olduğunu ifade eden İmdat Taşkın; Amerikalılara Türk ekmeğini sevdirten meslektaşı Kadir Taşkın’a başarılar diledi.

TASKIN ABD (2)

ABD’de kuyruk var
Amerika’da, Türkiye’de olduğu gibi İftara yakın saatte müşterilerinin pide alabilmek için kuyruk olduğunu söyleyen Taşkın Fırın işletmecisi Kadir Taşkın; “Susamlı, sade ve ramazana özel yumurtalı pide çeşitlerimizle bu ramazanda da, hizmetimiz sürecek. Ayrıca baklava, şekerpare, tulumba tatlısı, şöbiyet, kadayıf gibi tatlı çeşitlerimizle de gerek ramazan boyu gerekse de bayramda ağızları tatlandıracağız. Ürünlerimizden tadanlar, özellikle böyle özel günlerde memleket lezzetlerini aramıyor” dedi. Geçen yıl ramazan ayında 200 bin pide üretimi gerçekleştirdiklerini ve bu ürünlerin Amerika’nın birçok eyaletine ulaştığını belirten Taşkın, bu yıl ise hedeflerinin 400 bin pide üretmek olduğunu belirtti. Daha iyi hizmet için üretim departmanını yenilediklerini ve son teknolojiyle donattıklarını belirten Taşkın, 24 saat üretimin olduğu fırında ayrıca kuru pasta ve börek çeşitleri ile yufka satışlarının da olduğunu dile getirdi.

Share
721 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ