logo

reklam

Tek Başına İş Başına

AK Parti, 1 Kasım erken seçimlerinde yüzde 67,2’lik bir oy oranı elde ederek Sakarya’da büyük bir zafere imza attı. İl Başkanlığı’nda düzenlenen ve partililerin geniş katılımları ile gerçekleşen kutlama programında Türkiye genelinde elde edilen 49,4’lük başarı da kutlandı. AK Parti kesin olmayan bu sonuçlara göre yeniden tek başına iktidara gelerek istikrarını sürdürdü. Sakarya da AK Parti’nin başarısına Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy oranı ile destek olmuş oldu.

1-27 13-1

İstikamet Gösteremezler

Programın açılış konuşmasında söz alan Başkan Toçoğlu, “Bugün bir kez daha davanıza sahip çıkarak tarihin en şerefli sayfalarına mührünüzü vurdunuz. Bizlere, milletvekillerimize, partimize, Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza sahip çıktığınızı tüm dünyaya gösterdiniz. Bugün tüm dünya şahit oldu ki bu milletin iradesini hiçbir gayri milli unsur tayin edemez. Hiçbir şer odağı bu ülkeye istikamet gösteremez. Buna yeltenenlere bir kez daha halkımız gereken cevabı çok net bir şekilde vermiştir. Kurulan tuzaklara, kumpaslara, iftiralara, yalana dolana rağmen sandıkta bu şer odaklarına gereken cevabı verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

2-27-300x200 11-3 (1)

Umutsuzluğa Asla Kapılmadık

Toçoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bildiğiniz gibi 7 Haziran’da alınan sonuç neticesinde ortaya bir tablo çıkmış ve tek başımıza iktidar olamamıştık. Ve o gün burada toplanmış ve; “Biz yarış bittikten sonra da koşan atlarız” demiştik. Vatandaşımızın tercihine saygı duyuyor ve gereken mesajı alıyoruz demiştik. Ve bu süreçte gereken özeleştiriyi yaptık. Vatandaşımızın ne demek istediğini anlamaya çalıştık. Bu yolun uzun bir yol olduğunu biliyorduk. Yaşadıklarımızın imtihanın birer parçası olduğuna inandık. Ve neticede asla umutsuzluğa kapılmadık.”

İlk Günkü Aşkla

“Son 13 yılda elde edilen kazanımların geri gitmesine müsaade etmeyin diyerek milletimizin desteğini istedik. Bugünkü seçim sonuçlarına Semerkant sevindi mi? Bugünkü seçim sonuçlarına; Kudüs, Buhara, Trabzon, Diyarbakır, Edirne, Sakarya sevindi mi? Arakan’daki mazlumların yüzü güldü mü? Dünya mazlumları yarınına daha güvenle bakıyor mu? Allah’a şükürler olsun. Bundan sonra hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz. Herkesi kuşatarak yolumuza devam edeceğiz. Ayrımcılık yapmadan, ilk günkü aşkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tekrardan destekleriniz için teşekkürlerimi sunuyor, hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.”

4-15

İyilik Hareketi

Milletvekili Recep Uncuoğlu, “3 Kasım 2002’de nasıl kimsesizlerin kimi, sessiz yığınların sesi olarak iktidara geldiysek; 1 Kasım’da Sakarya’da, Türkiye’de bizi tekrardan ayağa kaldıran Rabbimize binlerce şükürler olsun. AK Parti ilk günkü aşkını, azmini devam ettirecektir” diye konuştu. AK Parti’nin iyilik ve güzellik hareketi olduğuna değinen Milletvekili Mustafa İsen ise, “İnşallah sizlerin vekâleti bizlerde olacaktır. Bizde sizlerin vekâletini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

7-10-300x200 8-9-300x200

Yiğit Ayağa Kalktı

Üstün, “Seçim çalışmalarına başlarken yiğit düştüğü yerden kalkacak demiştik. 1 Kasım’da milletimiz gereken cevabı vermiştir. Rabbimize hamdolsun. Kısa zamanda tüm teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz koordineli bir şekilde çalıştık. Dediğimiz gibi; tek başına iş başına. Sürecin başından bu yana mücadelesini sürdüren Milletvekili adaylarımız Nuray Sağıroğlu ve Recep Hacıeyüpoğlu’na da büyük şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. AK Parti Sakarya’da elde ettiği bu oy oranı ile 5 milletvekili çıkardı.

12-1-300x200 9-8-300x200

Share
588 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ