logo

reklam

Teknoloji Fakültesine Arifiye talip oldu

Yüksek Öğretim kurumu (YÖK) tarafından kurulmasına onay verilen Sakarya Orhan Bey Üniversitesinin Teknoloji Fakültesine Arifiye talip oldu.

Sakarya Üniversitesinin öğrenci sayısının 100 bine yaklaşması nedeniyle, ilimizde kurulacak Sakarya Orhan Bey Üniversitesinin Teknoloji Fakültesinin Arifiye’ye gelmesi için çalışma başlattıklarını belirten Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu “ilimizin Sanayi merkezi konumunda olan Arifiye, 1. Organize Sanayi bölgemiz ve Kobilerimiz, gerek sanayi sitelerimiz, fakültede öğrenim görecek öğrencilerimiz için çok ideal uygulama ortamları. Öğrencilerimizin kalacağı yurtlar konusunda da Arifiye’miz oldukça hazırlıklı” dedi.

b6159868-bb84-45dc-982a-c6eb5152b6fa

HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR 

Başkan Karakullukçu “Arifiye Meslek Yüksekokulu’nun ilçemizde açılmasından sonra, bu konuda hazırlıklarımıza başlamıştık. Kız öğrencilere yönelik Arifiye Merkezde yapılan 2 Bin öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu tamamlanmak üzere. Her türlü sosyal faaliyetin yapılabileceği Kültür Merkezimiz öğrencilerimizin hizmetinde. Öğrencilerimize yönelik hizmet vermeleri için Arifiye’de bulunan yemek firmaları ve esnafımız ile de görüşmelerimiz sürüyor. Kısacası öğrencilerimizi Arifiye’mizde rahat ettirmek için birçok alanda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

FAKÜLTEYİ ARİFİYE’YE İSTİYORUZ

Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu” Öğrencilerimizin stajlarını ve ders uygulamalarını yapabilmeleri için Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, Dört Yol Sanayi Sitesi Yönetimleri ile de görüşmelerimiz sürüyor. Arifiye Belediyesi olarak biz, Meslek Yüksekokulunda olduğu gibi bina ve alt yapı konusunda da tüm olanaklarımızı seferber edeceğiz. Kısacası Arifiye hazır. Teknoloji Fakültesini İlçemize istiyoruz.” diyerek konuya ilişkin girişim ve görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Share
437 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ