logo

reklam
24 Mart 2016

Toçoğlu Dadaşları Ağırladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erzurumlular Derneği Başkanı Abdurrahman Polat ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erzurumlular Derneği Başkanı Abdurrahman Polat ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Sakarya’da uzun yıllardır dernek faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Erzurumlular Derneği Başkanı Polat, 27 Mart Pazar günü şehit ve gaziler için program gerçekleştireceklerini ifade etti. Polat ayrıca, Toçoğlu’na Erzurumlulara vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür etti.

1

Şehitler İçin Mevlit
Polat, “Sakarya’da uzun yıllardır dernek faaliyetlerini sürdürüyoruz. Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Sakarya’da kurulan kardeşliğin Türkiye’ye yayılması en büyük temennimiz. Bizler burada bir ve beraber olarak yıllardır sorunsuz bir şekilde yaşamlarımızı idame ediyoruz. İnşallah bu böyle devam edecek. Erzurumlular Derneği olarak 27 Mart Pazar günü şehit ve gazilerimiz için mevlit okutacağız. Öğle namazında Orhan Camii’nde gerçekleştireceğimiz programımıza tüm kardeşlerimizi davet ediyoruz. Sayın Başkanımıza bizlere vermiş oldukları destekler için ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kardeşliğin Taşıyıcıları
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Toçoğlu, “Sakarya bir kardeşlik coğrafyasıdır. Şehrimizde birçok farklı kültürden insan bir arada yaşamlarını sürdürüyor. Hamdolsun bu konuda çok şanslı bir yapıya sahibiz. Erzurumlular Derneğimiz de bu kardeşliğin en önemli taşıyıcılarındandır. Farklılıklarımızı zenginlik olarak görüyoruz. Uzun yıllardan bu yana Sakarya’da önemli çalışmalar hayata geçirdiniz, geçiriyorsunuz. Dernek çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Share
450 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ