logo

reklam

Toçoğlu işçi ve gazilerle buluştu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili Aday Adayı Enver Toçoğlu, Türk Metal Sendikası Sakarya Şubesi ve Sakarya Muharip Gaziler Derneği kongrelerinde konuştu.

EVCR

“KAZANILMIŞ HAKLAR VAR”
Toçoğlu, Türk Metal Sendikası’nın Sakarya kongresinde, işçilerin kazanılmış haklarından gelecek nesillerin de yararlanması gerektiğini ifade etti. Kıdem tazminatının 14 güne düşürülmesinin işverenler tarafından ısrarla istendiğini belirten Toçoğlu, “Bu doğru bir talep değil. Çocuklarımızı ve gelecek nesilleri de düşünerek onların haklarını da korumak hepimizin görevi. Memurlar nasıl kıdem tazminatı adı altında emekli ikramiyesi alıyorsa, hiç tereddütsüz ülke ekonomisine büyük katkıda bulunan işçilerimiz de bu hakka sahiptir. Bu haklarlardan gelecek nesillerde yararlanmalıdır” dedi.

“İŞÇİNİN YANINDA OLURUZ”
Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da güvence verdiğini hatırlatan Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız bugün ve gelecekte işçilerin kazanılmış haklarına sahip çıkılması hususunda görüşlerini her fırsatta açıkça ifade ediyor. İş hayatından gelen, yıllarca işçi ve emeklileri üst düzeyde temsil ederek haklarını savunan biri olarak bizim de bu noktada üzerimize düşeni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

EEE

GAZİLER PLAKET VERDİ
Enver Toçoğlu, Sakarya Muharip Gaziler Derneği’nin kongresinde yaptığı konuşmada ise “Gazilerimiz cesaret, kahramanlık ve fedakarlığın timsali olarak her türlü övgü ve takdire layıktır. Şehitlerimiz ve gazilerimize millet olarak minnettarız” dedi. Toçoğlu’na Sakarya Muharip Gaziler Derneği’ne gösterdiği ilgi ve desteklerden dolayı teşekkür plaketi verildi.

MERİÇ VE TORKUL’A TEBRİK
Toçoğlu, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı seçilen Olcay Meriç ve arkadaşları ile Sakarya Muharip Gaziler Derneği’nde güven tazeleyen Sadettin Torkul ve arkadaşlarını da tebrik ederek başarı dileğinde bulundu.

Share
405 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ