logo

reklam

TOÇOĞLU’NUN TEMBELLİĞİ

1538745_691889120844988_1036756792_n

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ecevit Keleş’ten Sakaryamızda yaşanan imar krizi ile ilgili açıklaması

Bilindiği üzere 1 Haziran 2012 tarihinde çıkan Kentsel Dönüşüm Yasası olarak da bilinen 6306 Sayılı Kanun 31 Mayıs 2013 tarihinde Sakaryamızın imar yönetmeliklerini geçersiz kılmıştır. Söz konusu kanunun 14. Maddesine göre Büyükşehir Belediyelerinin, kanunun yürürlük tarihinden önceki imar yönetmelikleri yürürlükten kalkmıştır. Kanun gereğince Sakarya Büyükşehir Belediyesinin de dahil olduğu on şehir artık Bakanlar Kurulu onayı ile imar yönetmeliklerini işletebiliyorlar.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu her konuda olduğu gibi bu konuda da tembellik ederek Büyükşehir Belediyesinin ilgili kadrolarını konu hakkında çalıştırmaya 2013 yılının Mayıs ayında yani kanunun yürürlüğe girmesine bir ay kala başlatmıştır. Ve günümüz itibariyle halen daha ortada onaylanmış yeni ve geçerli bir yönetmelik yoktur.

Sakaryamızda gayet yaygın olarak inşaat sektöründe kullanılan 2.40 m yükseklikte bodrum uygulaması yeni imar planlarına uymamaktadır. Bu sebeple Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu ve kadrolarının ağır ihmali neticesinde, kentimizde inşaat sektörü bir belirsizlik içerisinde kalmıştır ve yeni projeler durma noktasına gelmiştir.

İNSANLAR NE YAPACAKLARINI BİLMİYOR?

Arsa sahipleri, kat sahipleri ve müteahhitler yeni çıkacak yönetmeliğin içeriğinde ne olduğunu bilmediklerinden ötürü yatırım planlamalarını yapamamaktadırlar. Bu sıkıntı kentimiz ekonomisinin genelini ağır biçimde etkilemektedir. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu’nun bu sıkıntıları kentimize çektirmeye hakkı yoktur.

Bir Büyükşehir Belediye Başkanı; böyle bir kanun gündeme geldiği andan itibaren ilgili birimleri harekete geçirmeli ve olası sıkıntıları daha doğmadan ortadan kaldırmalıdır. Koltuğunun hakkını verme derdinde olan insanların yapacağı iş budur. Protokollerde gezerek, içi boş süslü cümlelerle nutuklar atarak ve olmayan yatırımların açılışlarını Başbakana yaptırmak, vaziyeti idare etmektir.

SAKARYAMIZIN SORUNU SİYASETÇİLERDİR

Bugün Sakaryamızı idare edenlerin ve kentimizi temsil eden siyasetçilerin yapmaları gereken son şey budur. Sakaryamızın vizyoner, atılımcı, planlı ve hedefleri olan kişiler ve kadrolar tarafından yönetilmesi gerekmektedir, çünkü zaten ülke ortalamasının çok gerisinde kalmış olan şehrimizin daha fazla kaybedecek zamanı yoktur.

Share
578 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ