logo

reklam

Torbaya kimler girdi?

Günümüzde algı operasyonları profesyonelce yapılıp yönetiliyor.Özellikle iktidar partisi elindeki devlet gücünü de kullanarak, demokrasiyi torbalara sokmaya çalışıyor.Sakarya üniversitesi PESA ( Politik, Ekonomik, ve Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından, geçtiğimiz ay bir seminer düzenlendi.  Bir sivil Toplum Kuruluşu ” Sakarya Taşeron İşçileri Derneği” Başkanı olarak bende çağrıldım ve katıldım.

gülümse

Seminer sonunda bizlere birer sertifika verildi. Seminerin Demokrasi dersinde bizlere Başkanlık sistemi ballandırarak anlatıldı. Ben katıldığım gurupta bu konudaki itirazlarımı dile getirdim. Ancak başka guruplarda bunun olduğunu zannetmiyorum.Avrupa Birliği kaynaklı yapılanmanın finansörlüğünü gördüm ve değerlendirme toplantısında buna itirazlarımı dile getirdim.

Bahtiyar A.A.

Gördüm ki proje sadece bunlarla sınırlı değil.Bu seminerlere katılan tüm arkadaşların cep telefonlarına her birimize yüzlerce SMS gönderilerek, sivil toplum kuruluşları başkanları arasında AKP aday adayları hakkında “temayül yoklaması” adı altında toplumun bilinç altına seslenme projesi uygulandı.Sonuç Basında da yer aldığı gibi kullanılan oylar çuvallara doldurulup, Ankara’ya gönderildi. Burada oyları sayacak kimse bulamadılar herhalde. Çuvallar nereye gitti?  Kim tasnif etti? Bilen var mı? Acaba merak eden var mı?İlimizde önemli bir makamda, sivil toplum kuruluşlarının birliği olan; SESOB Başkanı Alişan’ın sosyal medyada konuya ilişkin yaptığı çağrı aynen şöyle:

“SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUZ”

Kendisine soruyorum. Söz sahibi oldunuz mu? Kullandığınız oyların sonucunu öğrendiniz mi? Merak ettim.Bizler bazı kavramları iyi öğrendik sanıyorum.Bunların başında “Oy namustur. ” kavramı çok önemlidir. Benim oyum namusumdur. Biliyorum herkes içinde öyledir. Ben oyuma sahip çıkarım. Nereye gittiğine dikkat ederim. Umarım Söz sahibi olmak isteyenler de oylarının nereye gittiğini merak ediyordur.

Pazar günü Sakarya Gazeteciler Cemiyetinde bir önseçim var. Vatan Partisinin önseçimi. Oyuna sahip çıkmayı görev edinenler oy kullanacaklar.  Oylarını kendileri kullanıp kendileri sayacaklar. Oylar başkalarına emanet edilmeden, bir yerlere gönderilmeden.

Vatan Partisi Sakarya M.V Aday Adayı

Bahtiyar Bodur

Share
538 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ