logo

reklam

Türk-İş Tüm Taşeronlara Kadro İstedi

Türk – İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, Başbakan Davutoğlu’nun ‘taşeronlara kadro’ sözünden sonra Maliye Bakanının bazı şartlar öne sürmesi üzerine bir açıklama yaptı.

DSCF7218

Türk – İş İl Temsilcisi Cemal Yaman’ın açıklaması şu şekilde:

Kamuda çalışmakta olan 700.000’in üzerindeki taşeron, Sayın Başbakanımızın 22 Martta yapmış olduğu açıklama ile adeta bayramı yaşamışlardır. Yüzlerce taşeron üyemiz sendikalarımızı arayarak başta Sayın Başbakana, Çalışma Bakanına ve TÜRK-İŞ’in Genel Başkanına şükranlarını ve teşekkürlerini sunmuşlardır.

Özellikle TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve Yönetim Kurulu Üyelerine “tüm taşeronların kadroya geçmesini savunma suretiyle bugünlere gelinmesine vesile oldukları için ayrıca teşekkür etmişlerdir.”

22 Mart 2016’da Sayın Başbakan kamuda çalışan tüm taşeronların ayrım yapılmaksızın kadroya geçirileceğini beyan etmiştir. Ancak 1 gün sonra Sayın Maliye Bakanının yapmış olduğu açıklama taşeron çalışanları arasında soğuk duş etkisi yaratmıştır.

Sayın Maliye Bakanı ;

Sınavdan söz ediyor

Özel sözleşmeli personelden söz ediyor

3 yıllık sözleşmeden söz ediyor

4D li çalışmadan söz ediyor

Memurlara göre ücret artışından söz ediyor

Sendikal örgütlenmenin yok olmasından söz ediyor

Bu görüşleri paylaşmadığımızı Sayın Başbakanımızın sözlerinin yanında olduğumuzu ve tüm taşeronların bir an evvel ayrım yapılmadan kadroya geçirilmelerini bekliyoruz.

Share
422 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ