logo

reklam

TÜRK ULAŞIM SEN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CİHAT KORAY’LA ÖZEL RÖPARTAJ

IMAG0366 (2)

Demiryolları son yıllarda en fazla yatırım yapılan kurum oldu ancak bununla beraber yolsuzluk                                                        iddaaları gündeme gelmeye başladı ;neler oluyor demiryollarında ?

–         Cihat  Koray : son 50 yıldır en fazla yatırımın yapıldığı süreci yaşıyoruz,bu bizi demiryolcu olarak memnun ediyor ancak son günlerde kurumumuzun yolsuzluk söylemleriyle anılması bizi çok üzüyor.Son İzmir limanında yaşananlar gerçekten bizi üzdü,ben hiçbir arkadaşımın böyle bir olayın parçası olacağına inanmıyorum en kısa sürede masum oldukları ortaya çıkar özğürlüklerine ve çocuklarına kavuşurlar.

 Tüvasaş ile ilgili bir çok haberler çıkıyor taşınması ve özelleştirilme gibi bunların gerçeklik payı var mı?

–         Cihat Koray :Tüvasaş’ın taşınması olayı siyasi bir malzemeydi şu an gündemden kalktı,Tüvasaş proje,imalat bakım ve onarım aşamalarında yolcu vagonu üreten bir kurum.Türkiye için çok önemli,sayın genel müdürümüzün çabalarıyla  124 adet EMD-DMO elektirkli ve dizel tren imalatı ile ilgili sözleşme imzalandı.bu çok önemli ve olumlu gelişme emeği olanlara teşekkür ediyoruz.

–         Seçim çalışmaları nasıl gidiyor?

–         Cihat Koray : Genel başkanlık seçimleri ile alakalı çalışmalarımız iyi gidiyor,tabanın teveccühü iyi camiada tanınan ,bilinen biri olmam sebebiyle her gittiğimiz yerde samimi olarak karşılanıyorum,hayırlısı diyorum.

–         Siz şube başkanlığı döneminizde partilere eşit mesafede duran demokratik bir tavır sergilemiştiniz,buda sizi diğer sendikacılardan ayıran bir farkındalık yaratmıştı.Genel başkanlığınızda tavırlarınızda bir değişiklik olacak mı yine aynı bağımsızlığınızı sürdürebilecekmisiniz?

   Cihat Koray : Tabi neden sürdürmeyeyim,bu benim karekterimin bir parçasıdır.Biz sendikacıyız misyonumuzun ve vizyonumuzun gereği neyse neden ve niçin kurulmuş varlığımızın sebebi neyse ona göre davranacağız bu güne kadar böyle geldik bundan sonrada böyle daim olacağız.

   HABER:Hüsnü KALKAN


CİHAT KORAY İLE RÖPORTAJ paylaşan: SAKARYATURK

 

Share
1012 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ