logo

reklam
08 Ağustos 2017

Ulaşımda kriz vatandaşa yaradı.. Dolmuşlarda 1 lira yaptı

Şehir içi ulaşıma geçen Mayıs ayında yapılan zammın ardından minibüs ve taksi dolmuşları arasında yaşanan fiyat krizi yeni bir boyuta taşındı.

Minibüslerin 2, taksi dolmuşların 2,25 lira olmasının ardından bu fiyata itiraz eden dolmuşçu esnafı zammı uygulamadı.

1,75 liraya yolcu taşımaya devam eden dolmuşçu esnafının bu tutumu sonrasında şehir içi minibüslerde bazı hatlarda rekabet amaçlı indi-bindi fiyatlarını 1 liraya çekmişti.

Şeker taksi dolmuş durak Başkanı Ergün Bulut, Şeker Mahalle- Çarşı, Hızırtepe-Çarşı güzergahlarında taşıma ücretlerinin 1 TL’ye çekildiğini belirtti.

Dolmuşçu esnafının ince hesaplar yüzünden birbiri ile rekabet eder hale getirildiğini anlatan Bulut, “Üç aydır çözüm bekleyen bir tarife sorunu var. Kimse çözmek için çaba harcamıyor. Nerede esnafın temsilcisi olduklarını söyleyenler? Nerede bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı? Bu esnaf ne istiyor diye soran olmadı. Üç aydır anlaşalım diyoruz hep ayak diretiyorlar. Hesabınız ne? Ortak paydanız esnafınız değil de nedir? Getirdiniz esnafı karşı karşıya çekildiniz kenarı öyle izliyorsunuz. Yazık bu esnafa. Sizin anlamsız hesaplarınız yüzünden esnafın ekmeğinden her gün bir lokma daha eksiliyor”

Share
362 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ