logo

reklam

Ülkü Ocakları saldırıyı lanetledi!

Ülkücüler cenazeye gidiyor

 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sakarya İl Başkanı Serdar Gül, MHP’nin İstanbul Esenyurt’taki seçim bürosunun açılışındaki silahlı saldırıyı lanetlediklerini belirterek, “Ülkücü hareket ne alçakların, ne hainlerin ne de şerefsizlerin planlaması üzerine değil, Türk milletinin bekası üzerine kuruludur” dedi.

140126114 140126113

 

TÜRK MİLLETİ

Gül, yaşanan olayın Türk milletine büyük bir tehdit olduğunu ve tehlikeli gelişmelerin habercisi olduğuna dikkat çekti. Gül, “ Bu saldırı Türk milletinin kökü olan milliyetçi ülkücü hareketin, sabrının sokaklara taşmasının hedeflendiği sinsi bir planın ürünüdür.Bu hareket ne alçakların, ne hainlerin ne de şerefsizlerin planlaması üzerine değil, Türk milletinin bekası üzerine kuruludur” dedi.

 

ŞEHİT

Saldırıyı lanetlediklerini belirten Serdar Gül, “Hainlerin ve alçakların saldırısı sonucunda ağır yaralanan Yusufiyeli Cengiz Akyıldız ağabeyimiz tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit düşmüştür. Şehidimize Allahtan rahmet, ailesine ve ülkücü camiaya başsağlığı diliyoruz.

Yaralı ülküdaşlarımızın da bir an evvel sağlığına kavuşmasını yüce Mevla’mdan niyaz ederim” dedi.

 

CENAZEYE KATILIM DUYURUSU

Gül ayrıca Şehit Cengiz Akyıldız’ın 27 Ocak Pazartesi günü ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazına Sakarya Ülkü Ocakları olarak katılım göstereceklerini belirtti. Ülkü Ocakları ayrıca ülkücüler içinde otobüs kaldıracak. Ülkü Ocakları İl binası önünden kalkacak olan otobüsler, saat 07.30’da yola çıkacak.

Share
777 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ