logo

reklam

Uncuoğlu: “Ekmel Bey Dikta Edilen Bir İsim”

Sakarya’daki yerel radyoların ortak yayınına katılan, 10 Ağustos’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri başta olmak üzere gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan İl Başkanı Uncuoğlu, CHP-MHP ortak çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun dikta edilen bir isim olduğuna dikkat çekti. İhsanoğlu’nun tabanda karşılık bulmadığını da sözlerine ekledi.

140805107

5 Parti Bir AK Parti Etmiyor

İl Başkanı Uncuoğlu açıklamalarında şu ifadeleri kullandı; “Milletimiz için bu kadar çalışan bir ismin Cumhurbaşkanı olması tabii ki haktır. CHP ve MHP Cumhurbaşkanlığı makamını temsil makamı haline getirdiler. Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde Cumhurbaşkanlığını konu mankenliği gibi görmek doğru bir yaklaşım değildir. İnanıyoruz ki, bugün CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak ortaya çıkan ismi bu iki partimiz belirlemedi. Sanki birlikte belirlemiş gibi sunulmasına asla aldanılmamalı. 5 parti bir araya geliyor bu aday bizim adayımız diyor. Ancak ortaya koydukları performans AK Parti’nin çeyreği dahi etmemektedir.”

İstiklal Marşını Bilmiyor

“Ekmeleddin İhsanoğlu ismi kamuoyuyla paylaşılmadan önce, CHP ya da MHP milletvekillerinden birinin dahi bu ismi önerdiğini, bildiğini, düşündüğünü zannetmiyoruz. Onların dahi haberi yoktu. Onlar için de bu isim sürpriz oldu. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına başka güçlerin dikta ettiği bir ismi önermek kabul edilemez. Milletimizin hissiyatına uygun bir aday olmadığı zaten ortaya koyduğu gaflarla ortaya çıkmaktadır. Kendi milli marşının dörtlüğünü bilemeyecek bir adaydan bahsediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı adayı diye ortaya çıkarılan bu isim İstiklal Marşını bilmiyor. Bu kabul edilemez. İşte bu yüzden siyasi partilerin tabanı da bu adaya destek vermiyorlar, çalışmıyorlar. Sosyal medya oyunlarıyla seçim kampanyası yürütülmez. Millet kendisi için çalışan ile çalışmayanı ayırt edebiliyor” ifadelerini kullandı.

140805106

Engellemeler Yıldıramadı

Açıklamalarının devamında İstanbul Maltepe’de gerçekleşen mitingin sıradan bir miting olmadığını da vurgulayan Uncuoğlu, “Sayın Başbakanımızın, milletimizle nasıl bir gönül bağı kurduğunun, Başbakanımızla milletimiz arasındaki samimiyetin, sevginin anlaşılması açısından çok ayrı bir önem taşıyordu. Sayın Başbakanımız her zaman milletimizle aynı dili konuştu, milletimizin yanında oldu. Hiçbir zaman makamların protokollerin ya da bir takım stratejilerin, taktiksel siyasi manevraların adamı olmadı. Kendisine dönük tüm engellemelere rağmen yılmadı, milletimize hizmet etmeyi sürdürdü” diye konuştu.

Share
392 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ