logo

reklam

Vali Büyük,Seçime Katılan İl Başkanları ile Toplantı Yaptı.

30 Mart Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile ilgili Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ün başkanlığında, Valilik Toplantı Salonunda seçime katılacak olan siyasi partilerin il başkanlarının katıldığı ‘Seçim Güvenliği Toplantısı’ gerçekleştirildi.

2 34 56 8

Toplantı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve 23 Parti İl Başkanlığının katılımıyla gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda Vali Büyük, adaletli, tarafsız, hukukun kuralları içerisinde yürütülecek ve hiçbir huzursuzluğun yaşanmadığı, olumsuzluğun yaşanmadığı bir seçim süreci dileğini ileterek konuşmasını şu şekilde devam ettirdi:

7 9

“1 Ocak’tan başlayan, 30 marta kadar sürecek olan, bu seçim takvimi içerisinde şuanda yürürlükte olan mevzuatlar var. Son 30 gün için tanıtımla ilgili uygulanan ayrı bir kural silsilesi var. Son 10 günde yine seçim kurulları muhalefetiyle yürütülecek işlemler var. Arkadaşlarımızla, siyasi partilerimizle seçimlere katılacak partiler ve adayların bu süreci en iyi şekilde değerlendireceklerini, hukukumuzun mevzuatın kuralların gerektirdiği uygulamalar içerisinde olacaklarını düşünerek, eksik bir durum olmaması için karşılıklı bilgilendirme maksadıyla bu toplantıyı gerçekleştirdiğimizi belirtmek istiyorum. Öncelikli olarak İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürümüz bununla ilgili bir takvim yapacak. O takvimi beraberce dinledikten sonra, siyasi partilerin veya adayların soruları var ise onları da cevaplandırmaya çalışacağız. Basın yayın kuruluşlarıyla da yarın tekrar bir toplantı yapacağız, onlara da kendilerini daha çok ilgilendiren konular olmak üzere bilgilendirmeyi de gerçekleştirmiş olacağız. Ben bu toplantının başarılı geçmesini temenni ediyorum, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Adaletli, tarafsız, hukukun kuralları içerisinde yürütülecek ve hiçbir huzursuzluğun yaşanmadığı, olumsuzluğun yaşanmadığı bir seçim süreci dileğimi sizlere de iletmek istiyorum.”

8 9

Vali Büyük’ün yaptığı kısa açıklamanın ardından toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Toplantıda alınan kararların yarın düzenlenecek olan bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulacağı açıklandı.

 

Share
536 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ