logo

reklam

Vali Coş Cumhuriyet’e tekzip yayınlattı

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, geçtiğimiz aylarda yaşanan bir olayı gerçeğe aykırı olarak satırlarına taşıyan Cumhuriyet Gazetesi’ne tekzip yayınlattı. Haziran ayının son gününde Evren Mahallesi’ndeki Şehit cenazesi sonrası Reyhan D. isimli kadın kendisini Şehit eşi olarak tanıtarak Vali Hüseyin Avni Coş işe görüşmüştü.
Vali Coş’un ziyaret etmek istediği kadının aslında Şehit eşi olmadığı, hakkında dolandırıcılık suçlamasıyla çok sayıda dava olduğu ortaya çıkmıştı. Reyhan D., Ağustos ayının başında ise çeşitli suçlardan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Reyhan D.’nin evine polislerin gitmesini haber yapan Cumhuriyet Gazetesi ise “Vali Coş tartıştı. Polis evini bastı” başlığı ile gerçeğe aykırı bilgilerle yayın yaptı. Vali Hüseyin Avni Coş’un olayla ilgili şikayeti üzerine Cumhuriyet Gazetesi cevap ve düzeltme metni yayınlamak zorunda kaldı.

Olayın iç yüzünün anlatıldığı tekzip metni gazetenin internet sitesinde de yayınlandı.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: Yalan haberiyle kamuoyunu aldatan, basın meslek ilkelerini çiğneyen o gazete mahkeme zoruyla tekzibimizi yayınladı.

dice, alçakça, yalanla, montajla iftirada bulunan tüm hainlerle mahkemelerde hesaplaşmaya devam edeceğiz. Yıldıramazlar! Diye yazdı.

Share
437 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ