logo

reklam

Vazgeçin, bu hukuka da vicdana da sığmaz

Bugün, ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde hepimiz için umut olan bir hukuk zaferini sizlerle paylaşmak için buradayız;

 Ferizli Belediyesi’nin deprem konutlarının satışı için 22 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirdiği ihale, Sakarya 1. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Karar, hukuka, adalete inancımızı yitirmememiz gerektiğini bize gösterdi, umudumuzu tazeledi.

Hatırlarsınız, satış sürecinde, uygulamanın, hukuksuz ve vicdansız bir uygulama olduğunu, vazgeçilmesi gerektiğini defalarca dile getirdik.

vazgecin-bu-hukuka-da-vicdana-da-sigmaz

Bu konutların, hayırseverler tarafından depremzedelerin barınması için yaptırıldığını, amacın belediyeye gelir sağlamak olmadığını anlattık, uyardık ve çözüm önerilerimizi ortaya koyduk.

Dedik ki ‘Vazgeçin, bu hukuka da vicdana da sığmaz. İnsanlarımızı kapı önünde bırakmayın. Gelin konutlar için 10 yıl vadeli, düşük faizli bir satış planı oluşturalım ve içinde oturan insanlarımızın almasını, evlerin yasal sahibi olmalarını sağlayalım.’

Uyarılarımız da çözüm önerilerimiz de karşılık bulmadı ve ihale, 22 Temmuz 2015’te gerçekleştirildi. İhaleden sonra da insanların evleri boşaltmaları için her türlü zorbalık ve baskı yapıldı.

Biz o süreçte konutlarda yaşayan insanlarımızı yalnız bırakmadık, her konuda yanlarında yer aldık. Hukuki destek sağladık ve yasal süreci birlikte başlattık. Sakarya 1. İdare Mahkemesi’nde açtığımız dava,  geçtiğimiz günlerde sonuçlandırıldı. Mahkeme, Ferizli Belediyesi’ne ‘Bu konutlar, deprem mağdurları için yaptırıldı, belediyeye gelir sağlamak için satamazsın’ dedi ve satış ihalesini iptal etti.

Hepimizin adalete inancını pekiştiren, umut yaratan bu karar sayesinde Ferizli Konutlarındaki tüm depremzedelere, haklarını alabilmelerinin yolu açıldı.

Biz CHP olarak, nerede bir haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik ve mağduriyet varsa orada olduk, olmaya da devam edeceğiz. Biz kentimizi, biz ülkemizi, biz insanımızı seviyoruz. Üzerimize düşen her görevi sonuna kadar yerine getireceğimizin, hiçbir işi, hiçbir insanımızı yarı yolda bırakmayacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Share
475 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ