logo

reklam

Yeni Cadde Erenler’e Yakışacak

Erenler Evliya Çelebi Caddesi’nde devam eden çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “1 kilometrelik güzergahta daha önce Erbakan Bulvarı’nda hayata geçirdiğimiz projenin bir benzerini gerçekleştireceğiz. Evliya Çelebi Caddesi, orta refüjü, bisiklet ve yaya yolları, aydınlatma sistemleri ve çevre düzenlemeleri ile Erenler’e yakışır bir hizmet olacak” dedi.

z2

 Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler’de yapımı tüm hızıyla devam eden Evliya Çelebi Caddesi Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bölgede çalışmaların tamamlanmasının ardından yeni caddenin bölge ulaşımında önemli bir rol üstleneceğine dikkat çeken Başkan Toçoğlu, proje ile birlikte Sakarya, Sakarbaba, Değirmen ve Cumhuriyet Caddelerinin de birbirine bağlanacağını ifade etti.

z3

Erbakan Bulvarı’nın Benzeri

İnşa edilen yeni güzergahlar ile ulaşımda alternatif seçeneklere önemli katkılar sunduklarına da değinen Başkan Zeki Toçoğlu, Evliya Çelebi Caddesi’nde hayata geçirilecek çalışmalar ile ilgili bilgiler de verdi. Toçoğlu, “1 kilometrelik güzergahta daha önce Erbakan Bulvarı’nda hayata geçirdiğimiz projenin bir benzerini gerçekleştireceğiz. Yeni arter bölünmüş yol olarak hizmet sunacak. Orta refüjü, bisiklet ve yaya yolları, aydınlatma sistemleri ve çevre düzenlemeleri ile Erenler’e yakışır bir hizmeti hayata geçireceğiz” diye konuştu.

z5

Erenler Ulaşımına Katkı

Yenilenen cadde ve bulvarların yanı sıra, kentsel tasarım projeleri ile Sakarya’nın ulaşım altyapısına modern hizmetler kazandırdıklarının altını çizen Başkan Toçoğlu, “Erenler Belediyemiz ile birlikte ilçemizin standartlarını yükselten hizmetleri hayata geçiriyoruz. İnşallah Evliya Çelebi Caddesi’nde de çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından bölge ulaşımına önemli bir proje daha kazandırmış olacağız. Yine Erenler bölgemizde başlatacağımız Et Balık Kurumu ve SEDAŞ arasındaki 2,5 kilometrelik yol genişletme çalışmamız da Erenler’e uzun yıllar hizmet sunacak” dedi.

Share
423 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ