logo

reklam

YOĞUN BAKIM YATAK SAYILARI ARTTIRILDI

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından İlimizdeki yoğun bakım yatak sayılarının arttırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında bir adım daha atıldı.

6

Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde 22 yatak kapasitesiyle yeni açılan yoğun bakım üniteleriyle birlikte 92 olan mevcut yoğun bakım yatak sayısı 114 de çıkarıldı.

Genel Sekreter Doç.Dr.Hasan Salih Sağlam, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 9 yataklı Göğüs Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi, 7 yataklı Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi ve 6 yataklı ikinci bir Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesinin faaliyete geçirildiğini açıkladı.Sağlam yaptığı açıklama, “gerçekleştirdiğimiz ve planladığımız yatırımlarla iyi bir donanıma sahip olarak yatak yetersizliğinden olabilecek il dışına sevk işlemlerini önlemiş olacağız.” Şeklinde konuştu.

yb

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Yakup Tomak da yeni açılan yoğun bakım ünitelerinin hizmet kalitesiyle ilgili bilgiler verdi. Doç.Dr.Tokmak “Eylül ayı itibarıyla hasta kabulüne başlanılan ikinci Cerrahi, Göğüs Hastalıkları ve Dahiliye Yoğun Bakım Ünitelerinde  hastaların konforu için tüm ekipman hazırlanmış vaziyettedir. Birer adet izolasyon odaları bulunan yoğun bakım ünitelerinde sağlık personeli için de sosyal alanlar dizayn edilmiş bulunmaktadır. Aynı zamanda hasta yakınlarının da konforu ve hastalarını beklerken mağduriyet yaşamamaları için bekleme salonu da faaliyete geçirilmiştir. Yapılan yoğun bakımlar il dışı sevkleri azaltacaktır.” diyerek yoğun bakımlarla ilgili çalışmaların ve gelişmelerin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

Share
582 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ