logo

reklam
31 Temmuz 2015

Zulme Tepkisiz Kalmayan Bir Gençlik

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve yönetim kurulu üyelerini Büyükşehir’de ağırladı. Gerçekleştirilen görüşmede Türkiye’den yalnızca AK Parti Sakarya Gençliği’nin yer aldığı Bosna ziyareti ile ilgili Başkan Toçoğlu’na bilgiler veren Demir, gençliğin hiçbir zaman Bilge Kral Aliya, Boşnak mücadelesi ve soykırımını unutmayacaklarının altını çizdi.

128

Ölüm Yürüyüşü

Yusuf Demir şöyle konuştu; “Türkiye’den yalnızca AK Parti Sakarya Gençliği’nin katıldığı 105 kilometrelik Ölüm Yürüyüşü için Bosna’daydık. Srebrenitsa katliamından kaçan ümmet coğrafyamızın mukaddes topraklarındaki Boşnak kardeşlerimizin dramını, acısını, hissiyatını bir nebze olsun hissedebilmek gayesiyle yollara düştük. Dünya’ya zulmün ebedi olmadığı ve olmayacağını bir kez daha haykırdık. Bizlerden bu konuda desteklerini esirgemeyen değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

137

Acıları Unutmamız Mümkün Değil

AK Gençliğin zulme karşı tepkisiz kalanlara örnek bir duyarlılıkla cevap verdiğini belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Boşnak kardeşlerimizin yaşadıklarını; evini terk etmek durumunda kalanları, işkenceye uğrayanları, tecavüz edilenleri, öldürülen çocukları unutmadık, unutmayacağız. Boşnak kardeşlerimiz çok büyük acılar yaşadılar. Yaşanan bu acıları unutmamız mümkün değil. AK Gençlik göstermiş olduğu bu duyarlılıkla medarı iftiharımız olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bilge Kral Aliya’nın da dediği gibi zulmü alkışlayanlara, sesiz kalanlara karşı köle olmayacağımızı gösterdi. Genç kardeşlerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. Gerçekleştirilen ziyaretin sonunda İl Gençlik Kolları Başkanı Demir, üzerinde Ölüm Yürüyüşü’ne ait fotoğrafların yer aldığı tabloyu Başkan Toçoğlu’na hediye etti.

Share
469 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ