logo

reklam

ABDULLAH ÇELİK HOCAM BU FANİ DÜNYAYI TERK ETTİ.

EMEKLİ ÖĞRETMEN,GAZETECİ HAYIRSEVER İNSAN ABDULLAH ÇELİK HOCAM, YILLAR ÖNCE, YENİ CAMİ ( Bugün ) DÖRTYOL MİNİBÜSLERİN KALKTIĞI DURAĞIN YANINDA,BENZİN İSTASYONU VARDI.ONUN YANINDA BİRAZ İÇ TARAFINDA SELAMİ SAVAŞIN GAZETESİ,AKŞAM HABERLERİ GAZETESİ VARDI.

BEN O ZAMANLAR BU GAZETEDE ŞİİRLER YAZARDIM VEDE ESKİ BİR SPORCU OLMAM NEDENİYLE,MESLEĞİM GEREĞİ,OBJEKTİFE SPOR MAÇLARINI TAKİP EDERDİM.İŞTE O ZAMANLAR ABDULLAH ÇELİK HOCAMI ORADA TANIMIŞTIM.

KÜLTÜRLÜ,ÇALIŞKAN,AKIL DOLU,TİTİZ,BENCE ÇOK DÜRÜST BİR İNSANDI.İŞTE,O GÜNDEN HOCAMIN, SON GÜNLERİNE KADAR,ZAMAN ZAMAN YENİ CAMİ SEMTİNDE YA BULVARDA KARŞILAŞIRDIK.ÇOK YAVAŞ YÜRÜRDÜ.MEŞHUR ŞAPKASI EKSERİYETİ BAŞINDAYDI.BENİ GÖRÜNCE ,ELİNDEKİ YENİ GÜN GAZETESİNDEN BİR TANE VERİRDİ. VE BANA DERDİ Kİ;İSMAİL AYDIN,SENDE SAKARYA BASINININ EMEKTAR MAGAZİN MUHABİRİSİN.BU GAZETEYİ AL OKU VEDE ESNAF KOMŞULARINA VER ONLARDA OKUSUN DERDİ.AH,BE HOCAM SENİN GİBİ DEĞERLİ ,EMEKÇİ GAZETECİ ,ÇINAR AĞAÇLARI,YAVAŞ YAVAŞ BU FANİ DÜNYAYI TERK EDİYOR.HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞUYOR.ACABA SIRA BANA MI GELİYOR.BENDE 78 YAŞIMA GİRDİM.

TAHMİNEN ELLİ YILA YAKIN,SAKARYA MEDYASINDA,MUHABİRLİK GÖREVİME DEVAM EDİYORUM. BELKİDE,BENDE BU FANİ DÜNYANIN ÇİLEKEŞ GİRDABINDAN YAKINDA AYRILIP GİDECEĞİM. BU FANİ DÜNYA KİMSEYE KALMIYOR.NE MUTLU Kİ, ARKANDAN BU TOPLUM,SENİN YARDIMSEVERLİĞİNİ MERTLİĞİNİ ANLATACAKTIR.MÜBAREK BİR GECEDE VEDE MÜBAREK BİR GÜNDE,( CUMA ) NAMAZ SONRASI,SENİ SEVENLER VEDE BASIN ARKADAŞLARININ DUASIYLA ARAMIZDAN AYRILDIN.MEKANIN CENNET OLSUN.

Haber VE Kameraman :İSMAİL AYDIN

Share
382 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ