logo

reklam

AK Parti adayları kendilerini tanıttı

24 Haziran erken seçimlerindeki milletvekili aday listelerinin açıklanmasının ardından 27. dönem AK Parti milletvekili adayları basın toplantısında bir araya gelerek kendilerini tanıttı.

24 Haziran erken genel seçimleri için 27. dönem AK Parti milletvekili aday listeleri dün akşam saatlerinde açıklanmıştı.

AK Parti il başkanlığı tarafından il binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Milletvekili adayları ve çok sayıda partili katılırken mevcut milletvekili ve birinci sıra milletvekili adayı Ali İhsan Yavuz düzenlenen toplantıda yer almadı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Fevzi Kılıç,”Öncelikle adaylarımızın veya seçimin ülke adına, partimiz adına ve en sonda şahsı adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allah’ın izniyle tüm teşkilatlarımızla birlikte en iyi sonucu almanın mücadelesi olması içerisinde olacağız. Kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, ana kademelerimizle, belediye başkanlarımızla, belediye meclis üyelerimizle, mahalle başkanlarımızla, sahadaki tüm ekibimizle birlikte bu seçimde de en güzel seçim sonucu almak için mücadele edeceğiz.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu milletvekili adaylarına hayırlı olsun dileklerini ileterek, “Şehirmiz için ülkemiz için hayırlı olsun temennilerimizi iletiyiyoruz.En çok oyu alarak en çok milletvekilini çıkarmanın çalışması ve gayreti içerisinde olacağız bu saatten sonra.” ifadelerini kullandı.

Dünya Motosiklet Şampiyonu ve milletvekili adayı Kenan Sofuoğlu kendi isminin listede sürpriz olduğunu belirterek, “Son üç dört gündür türkiye genelinde çok konuşuluyordu.Herkes soruyordu herkese aynı cevabı veriyordum. Ben sizden çok bilmiyorum basında okuduğum kadarıyla biliyorum dedim. Dün öğlen vakitlerinde Cumhurbaşkanımızla telefon görüşmesi yaptık kendisi aradı beni. Detaylarını çok konuşmak istemiyorum. Bu listede olmamaız kararı çıktı bu konuşmadan.Hakkımızda hayırlısı olur inşallah. Dünyanın her yerinde yarışlara katıldım her yerini gezdim fakat Sakarya’dan hiç ayrılmadım. Cumhurbaşkanımız tarafından böyle bir görev verildiği için elimden geleni yapmaya çalışacağım.Sıfırdan çıkıp Sakarya’dan çıkıp dünya şampiyonluğunda bir kariyer yaptıysak Allah’ın izniyle siyasette de büyüklerimin desteğiyle güzel şeyler yapabileceğime inanıyorum.” dedi.

Eski bakan yardımcısı ve milletvekili adayı Çiğdem Erdoğan Atabek “Hep birlikte çok önemli bir tarih yazdığımızın farkındayız. Biz Sakarya’da yedi sıfıra talibiz. Sebepleri oluşturmak bizden takdir Allah’tan, durmak yok hızlıca yola devam edeceğiz inşallah.” ifadelerini kullandı.

Çaykur eski Genel Müdürü ve milletvekili adayı Ekrem Yüce aday adaylarının yapmış olduğu gayretten dolayı teşekkür ederek, “Bugün Sakaryamızda tarihin en güzel günlerinden birini yaşıyoruz. Bu kutsi görevde bu güzel görevde , bu ulvi görevde bizi başta Cumhurbaşkanımızın tevdi etmesi, görev vermesi, teşkilatlarımızın bu konuda teveccüh göstermesinden dolayı her birine şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah Sakarya’da çok farklı bir gelecek olacak. Sakarya’daki büttün mazlumların beklentilerine cevap verilecektir. Sadece Sakarya’nın değil hem ülkemizin hem de bütün dünyadaki mazlumların beklentilerine cevap verileceğini ümit ediyorum” ifadelerini kulllandı.

Fiskobirlik Genel Başkanı ve milletvekili adayı Lütfi Bayraktar, “Kişisel olarak bulunduğum yerden memnun değilim. Ama bu memnunsuzluğum şöyle algılanmamalı, sosyal medyada çok konuşulduğu için söylüyorum.İnsanın kişsiel beklentisi olabilir ama bu dava bu hareket, bende Kenan bey gibi tüm dünyayı geziyorum. Hakikaten dünyadaki tüm mazlumların umudu pozisyonunda. Gönlümüzde biraz kırıklık olsa bile şundan emin ol yedi sıfır olmadı 6 olmadı neyse artık bir oy daha fazla alınabilecekse elinden geleni yapacak bir kardeşiniz olarak söz verebilirim.” dedi.

Mevcut milletvekili ve 27.dönem milletvekili adayı Recep Uncuoğlu, “Her seçime yedi sıfır için hazırlandık. Tabiki hemşerilerimizin tercihi başımızın üzerinde oldu.Bir çok olmaz denenler oldu. Sakarya’mmız için her türlü imkan seferber edildi. Sakarya’ya hizmet eden değerli milletvekillerimize teşekkürlerimi şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah bu bayrak daha yukarı çıkacak bu hizmet çıtası daha yukarı çıkacak.Burada Sakarya’nın her birköşesine her bir kesiminine her mezhepten meşrepten insanına hitap edebilecek derdini anlayacak bu şehrin sokaklarının tozunu yutmuş kıymetli bir ekiple Allah’ın izniyle yola devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share
336 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ