logo

reklam

Başkan Toçoğlu “Adaylığımız Hayırlı Uğurlu Olsun”

131206101

AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı tarafından İstanbul’da düzenlenen Bölge Toplantısı’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tekrar aday gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, basın mensuplarıyla bir araya geldi. AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu, AK Parti İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda teşkilat ve basın mensubu katıldı.

131206101 131206102

Kurumsallığı bozmadık

Gerçekleştirilen basın toplantısında ilk sözü alan AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, AK Parti’nin seçim sürecini kurumsal bir çerçevede yürüttüğünü belirtti. Uncuoğlu, “Genel Merkezimizin aday adaylığı sürecini işletmeye başladığı günden bu yana bütün çalışmalarımız hep kurumsal çerçevede oldu. Kurumsallığımızı bozmadan teşkilat olarak bu görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık. Parti içi demokrasinin tavan yaptığı yüzde 97’lik katılımla çok güzel bir temayül yoklaması geçirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere bütün belediye başkanlarımız bu sürecin hassasiyetine ve hakkaniyetine uygun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar” diye konuştu.

1 2

Şehrin hemşerilerini kucaklayan hizmetler

Şehirde önemli yatırımların hayata geçirildiğini sözlerine ekleyen Uncuoğlu, “Sayın Başbakanımızın dediği gibi Sakarya, 99 depreminden sonra adeta küllerinden yeniden doğan bir şehir. Altyapı uygulamalarından deprem güvenli konut yardımlarına kadar, şehrin tekrar bütün dinamiklerini, odalarını, borsalarını, sivil toplum örgütlerini; bütün hemşerilerini kucaklayan hizmetler hayata geçirildi. Engelsiz bir şehir yaratma hususunda Sakarya’mızı dönüştürme ve bu kenti yaşanabilir bir şehir yapma konusunda altyapıdan üst yapıya, sanatsal ve sosyal faaliyetlerden, ihtiyaç duyduğumuz bütün mekansal planlamalara kadar birçok proje hayat buldu. Sakarya’mız kadınlarımız, çocuklarımız, yaşlılarımız ve engellilerimiz için artık daha iyi ve daha yaşanılabilir bir şehir” şeklinde konuştu.

IMG_8668 131206102 

AK Parti hizmet anlayışı

İl Başkanı Uncuoğlu, “İnşallah önümüzdeki dönemde de, bugüne kadar ortaya koyulan bu yönetim anlayışının, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun şahsında vücut bulan bütün bu güzel hasretleri, teşkilatımızın vereceği güç ve destekle daha ileri noktalara taşınacağını, yine milletimizin vereceği destekle, bu kadroların, AK Parti’nin bütün adreslerinin hizmete devam edeceğini canı gönülden söylemek istiyorum.  Ziyadesiyle bizi memnun eden Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımızla en güzel seçim kampanyasını yürütecek, milletimizin teveccühünü alacak ve Büyükşehir çatısı altında AK Parti hizmet anlayışını yaşatacağız. AK Parti Teşkilatları; disiplini, sevdası, coşkusu ve 365 gün hizmet anlayışıyla ayakta. Tüm teşkilatlarımız adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun yeni dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adalığı’nı tebrik ediyor, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

IMG_8776 2

Şehrin her köşesine hizmet

Uncuoğlu’nun ardından açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sayın Başbakanımızın kamuoyuna ilanıyla birlikte bugün İl Başkanımızla birlikte sizlerle bir araya gelmek istedik. Sayın Başbakanımızın da ifade ettiği gibi ilçe belediye başkanlarımızla birlikte Sakarya’da son 5 yılda önemli hizmetleri hayata geçirdik. Sakarya’nın her köşeni hizmet ağlarıyla örerken aynı zamanda milletimizle iyi ilişkiler kurduk. Ve hamdolsun bu 4,5 yılın sonunda görevini yapmış olmanın huzuruyla sizlerin karşısında çıkmış bulunuyoruz. Adaylığımız hayırlı uğurlu olsun. Sakarya son zamanlarda adından çok söz edilen bir şehir haline geldi. Teşkilatımız, milletvekillerimiz, şehrimizi yönetenler ve milletimizle sağladığımız uyum, bu şehirde önemli başarıların elde edilmesini sağladı. Bu uyumun sürmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

5 3

Başbakan’a teşekkür

Başkan Toçoğlu: “Öncelikli olarak Sayın Başbakanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Sakarya’yı çok yakından takip eden ve Sakarya’nın aldığı mesafeyi çok yakından takip eden bir Başbakan olarak Sakarya’yı onurlandırmıştır. Kendisine şükranlarımızı arz ediyoruz. Bu süreçte desteğini esirgemeyen başta İl Başkanımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, teşkilat üyelerine teşekkür ediyoruz. Bize her zaman sahip çıktılar. Değerli Milletvekillerimiz Şaban Dişli, Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün, Ayşenur İslam ve Ali İhsan Yavuz’a da teşekkürlerimi sunuyorum. İlçe başkanlarımıza, yönetimlerine, mahalle ve köy temsilcilerine, temayül konusunda gösterdikleri destek ve hoşgörüden ötürü teşekkür ediyorum. İlçe ve belde belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Sivil Toplum Kuruluşlarına ve bu şehrin değerli yöneticilerine Sakarya’nın gelişmesine sağladıkları katkıdan ve uyumdan ötürü teşekkür ediyorum.”

 1 2

Sakaryalılara teşekkür

“Gece gündüz birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Bölgenin en genç ve dinamik ekibiyle çalışıyorum. Basın mensuplarımıza da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. 4.5 yıldır bize duasını ve desteğini esirgemeyen saygıdeğer Sakaryalı hemşerilerimize de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Öncelikle olarak Sayın Başbakanımızın 27 Aralık’ta Sakarya’ya yapacağı ziyarete odaklanıp ardından da gelecek dönemle ilgili çalışmalarımıza başlayacağız.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Sakaryaspor’la ilgili sözlerinin sorulması üzerine bu konuyla ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sayın Başbakanımız Sakarya’da yapılan hizmetlerden çok memnun olduğunu söylerken, Sakaryaspor’un durumundan üzüntü duyduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak şehir eşrafının yer aldığı yönetimin görevine devam etmesi konusunda desteğimizi sürdürüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sakaryaspor’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Biliyorsunuz Sakaryasporumuzun stadının temeli atıldı. Sakaryaspor için yapacağımız altyapı tesisleri için iki sefer ihaleye çıktık fakat giren olmadı. Bu çalışmamız devam ediyor. Altyapıyla ilgili olarak yürüttüğümüz çalışmalar sürüyor. Bütün gücümüzle 10 takımdan oluşan altyapıya her türlü desteği veriyoruz. Altyapı da göreceli bir düzelme var. Tüm sorumluluğu üstlenmiş durumdayız. Sayın Başbakanımız da Türkiye’de tarih yazmış takımımızın daha iyi olmasını arzu ediyor. Bu sadece benim sorumluluğumda olan değil bütün şehrin sorumluluğunda olan bir konu. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

4 131206103

 

 

Share
389 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ