logo

reklam

Kan Bağışı, Can Bağışıdır

Namık Kemal Ortaokulu Kızılay Kulübü öğrencilerine kan bağışı hakkında bilgi veren Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Aydın Sarı, “Gençlerimizin sağlık konusunda bilinçli bireyler olarak yetişmelerine büyük önem veriyoruz. Kan bağışı gibi bir konuda, gönüllü olabilmek için nelerin gerekli olduğu, analiz aşamaları ve kan yolu ile bulaşan hastalıkların neler olduğu konusunda toplumumuzun bilinçlenmesine yönelik sürdürülen bu gibi faaliyetlere destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

131218216Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, sağlık hizmetleri konusunda bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Namık Kemal Ortaokulu Kızılay Kulübü öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’ni ziyaret etti. Kan bağışı yapmanın yararları, bağış yapabilecek vatandaşlar ve kan yolu ile bulaşan hastalıklar gibi önemli konularda Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Aydın Sarı’dan bilgi alan öğrenciler, kan analiz laboratuarını yerinde inceleyerek, analiz sonrası elde edilen kan gruplarının neler olduğunu öğrendi.

Kan bağışı konusunda bilinçlenmeliyiz

Okullarda sağlık ile ilgili önemli kulüp çalışmalarının hayata geçirildiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Aydın Sarı, “Gençlerimizin sağlık konusunda bilinçli bireyler olarak yetişmeleri büyük öneme sahiptir. Okullarımızda Kızılay Kulüpleri başta olmak üzere önemli kulüp çalışmalarıyla önemli bir hassasiyet oluşturuluyor. Kan bağışı gibi bir konuda, gönüllü olabilmek için nelerin gerekli olduğu, analiz aşamaları ve kan yolu ile bulaşan hastalıkların neler olduğu konusunda toplumumuzun bilinçlenmesine yönelik bu gibi faaliyetlere destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu

Share
1076 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ