logo

reklam
12 Aralık 2014

“MHP 45 Yıllık Davadır”

Milliyetçi Hareket Partisi  Sakarya  İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül düzenlediği basın toplantısında Serdivan Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi  meclisi üyeliğinden istifa eden Abdullah Durak ve İsmail Yalova’yı topa tuttu.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin haftalık olağan basın toplantısı Levent Bülbül başkanlığında gerçekleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi  Sakarya  İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül  Toplantısına Sapanca İlçe  Başkanı Berat Taner , Erenler İlçe  Başkanı Metin Yılmaz,  Söğütlü ilçe Başkanı Mithat Aytaç ,Serdivan İlçe  Başkanı Sema Balaban  katıldılar.

Konuşmasının tamamını ilçe kongrelerine ayıran Başkan Bülbül, önceki gün Serdivan Belediyesi MHP meclisi üyeliğinden istifa eden Abdullah Durak ve İsmail Yalova isimleri konusunda da açıklamalarda bulundu. Kongre süreçlerinin son derece iyi gittiğini belirten Bülbül, kongrelerin tek adaylı bazı yerlerde de çok adaylı şeklinde geçtiğini kaydetti.

MHP’nin, Sakarya’da yeniden yapılanma doğrultusunda yoluna devam ettiğini söyleyen Bülbül “Bazıları, birtakım işler için heveslenebilir; bizim görevimiz MHP’ye zarar vermemektir. Zarar verenler olursa da bunu engelleriz. Şu an il yönetimi kenetlenmiş durumda. Yapılması gereken ne varsa, 2015’te de öyle heyecanla çalışacağız. Tek adaylı kongrelerimizde bile çok aday varmış gibi heyecanlı geçiyor” dedi.

Serdivan Belediyesi MHP meclis üyeliklerinden istifa eden Abdullah Durak ve İsmail Yalova hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Bülbül, istifa eden iki ismi sert bir dille eleştirdi. Bülbül “MHP’de yarış olması gayet normaldir. Yarış olduktan sonra ise tavırlara dikkat etmek gerekir. Kongre sonrası memnuniyet duymadık şeklinde bir mazerete kimse sığınmasın. Bu, oy veren insanlara bir saygısızlıktır. Eğer partiye olan saygıları varsa, meclis üyeliğinden de istifa etsinler” diye konuştu.

Başkan bülbül şöyle devam etti: “Serdivan ilçesinde bir seçim oldu, neticede ilk kez bir bayan MHP ilçe başkanı seçildi. Bir müsaade edin de sonucunu görelim, zaman tanıyın. Kongre sürecinden sonra istifa etmek çok tuhaf bir şey. MHP’nin duruşunu bozmaya kimsenin hakkı yoktur. Sonuçlar olgunlukla muhafaza edilmediği taktirde, istenmeyen sonuçlar çıkar. Herkes partinin kültürüne uyumlu şekilde hareket etmeli” Delege listelerinin önümüzdeki Pazartesi günü partide askıya asılacağını ifade eden Bülbül, delege listelerinde farklı isimlerin olmasının doğal olduğunu belirterek “Farklı isimleri de fırsat tanımak gerekir” dedi.

 mhpsakarya9 mhpsakarya10

Share
566 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ