logo

reklam

MHP her şart ve ortamda AKP ile hesaplaşmaya hazırdır

mhp_11_aralık_2013_5  mhp_11_aralık_2013_13

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent BÜLBÜL”MHP 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı’nın TBMM Genel Kurulu’nda Görüşülmesi Esnasında Konuşma Yapmama Kararını  açıklayarak  sözlerine  başladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent BÜLBÜL “Bu kapsamda gelecek yılın bütçesi üzerinde genel değerlendirmeler yapılacak; ekonomik parametrelerden sosyal ve siyasal gelişmelere kadar eleştiri, yorum ve öneriler muhataplarınca paylaşılacaktır.

mhp_11_aralık_2013_9

Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin temsilcileri, her yıl olduğu üzere, kendi dünya görüşlerine, programlarına, ülke gerçeklerine ve siyaset tarzlarına uygun olacak şekilde düşüncelerini aktaracaklardır.

2014 Yılı Bütçesi’nin müzakere arifesinde, TBMM çok tehlikeli, milli vicdanlara sığmayacak, devletin temel ilke ve kuruluş esaslarına tamamen aykırı teşebbüs ve tahriklere sahne olmaktadır.

Nitekim TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı Raporu’nda “Kürdistan” ifadesi 17 defa kullanılmış, İmralı canisi ısrarla “Halk Önderi” olarak tanımlanmış, terör örgütü ise sıradan bir parti olarak gösterilmiştir.

Türk milletinin varlığına, üzerinde yaşadığı vatan topraklarına, sahip olduğu tüm tarihi, hukuki ve kültürel varlık haklarına hakaret ve hazımsızlık demek olan bu isimlendirmelerin alenen ihaneti meşrulaştırma emeli taşıdığı kuşkusuzdur.

Başbakan Erdoğan’ın, Barzani’nin yanı sıra; düzinelerce PKK’lıyla gözyaşları ve sevinç çığlıkları eşliğinde 16 Kasım 2013 günü Diyarbakır’da buluşması tarihi olarak sunulurken, fırsattan istifade Kürdistan’ın doğum ilanı da yapılmıştır.

Başbakan gerek Diyarbakır’da gerekse de sonraki günlerde onlarca defa Kürdistan’a atıf yapmış, geçmişimizde Kürdistan izi sürmüş, ecdadımızı hain niyetlerine ortak etmeye kalkışmış ve İlk Meclis’in ruh ve mesajlarını bölücü tavrıyla karartmaya azmetmiştir.

Bu zihniyet, tarihimizin belirli safhalarında tamamen coğrafi bir terim olarak kullanılan Kürdistan kavramını, siyasi ve etnik bir anlam yükleyerek gündeme taşımıştır.

TBMM’ndeki PKK’lılar, bunların şehirlerdeki uzantıları Başbakan’dan el ve icazet almışçasına Kürdistan’a yaptıkları vurguları çoğaltmışlardır.

Yıkımdan sorumlu Başbakan Yardımcısının, Diyarbakır’da Kürdistan ifadesi seslendirilmeden önce bunu çok tartıştıklarını itiraf etmesi, bir bakıma ihanet ve melanete saplanan devlet ve hükümet politikalarının tercümesinden başka bir şey değildir.

mhp_11_aralık_2013_3

AKP’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın; “Türkiye’de, Kürtlerin yaşadığı coğrafyanın adı Kürdistan’dır” sözleri, sürdürülen ihanet kampanyasının bir ara durağı, benimsenen bölücü politikaların kirli bir sayfasıdır.

Oslo’dan İmralı’ya kadar yapılan tüm pazarlıkların ana amacı Türkiye’nin toprak bütünlüğünün bozularak ülkemizin paramparça olması ve vatanımızın bir kısmını kapsayacak şekilde Kürdistan’ın kurulmasıdır.

Başbakan Erdoğan tarihi Şark Meselesinin bir uydusu ve parçası olduğunu iyice kanıtlamıştır.

Anlaşılmaktadır ki, Yeni Türkiye’yle kast edilen de Kürdistan’dır ve bunun hazmedilmesi amacıyla her türlü dedikodu, ayak oyunu, işbirlikçilik, fitne ve istismar ahlaksızca propaganda malzemesi olarak ele alınmaktadır.

Başbakan Erdoğan Kürdistan’a meşruiyet kazandırabilmek, bu çerçevede algıları yönetebilmek için her kılığa, her kalıba ve her şekle girecek kadar şahsiyet ve ahlak ölçülerini kaybetmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu tarihe geçecek rezalet ve hıyanetleri kabullenmesi, sineye çekmesi ve basite alması mümkün değildir.

Ayrıca TBMM’nin Kürdistan’a kurban verilmesine, ihaneti onaylayan atıl, iradesiz ve ilkesiz bir yapıya dönüştürülmesine şiddetle itiraz ediyor, şiddetle telin ediyorum.

Bu itibarla, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, yarın TBMM Genel Kurulu’nda 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı’yla ilgili daha önceden planlanmış konuşmayı Genel Başkanımız  Doktor Devlet BAHÇELİ yapmamaya karar vermiştir

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kürdistan’a bütçe yapılmasına ortak olması milli ve tarihi gerçekleri inkârla eşdeğerdir.

Bu sessiz ve demokratik protestomuz Kürdistan’ın kuyruğuna takılan herkese yönelik olup, bununla da sınırlı kalmayacaktır.

mhp_11_aralık_2013_14

Genel Başkanımız konuşma hakkını kullanmayacak olmasına rağmen, Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm milletvekilleri TBMM Genel Kurulu’nda tam kadro hazır bulunacak, bütçe sürecini takip edecek ve gerekli notlarını alacaklardır.

Şu gerçeği herkes bilmelidir ki, şehit kanlarıyla sınırları çizilmiş, muhterem ceddimizin eşsiz fedakârlıklarıyla ve kutlu mücadeleleriyle mühürlenmiş Türk vatanını hiçbir hain bölemeyecek, hiçbir karanlık niyet Kürdistan’a dönüştüremeyecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi inançla, heyecanla ve cesaretle Türkiye ve Türk milletine sahip çıkacak, bölünme ve parçalanma çetelesi tutan gayri milli ve gayri meşru tüm zihniyetlerden mutlaka hesap soracaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent BÜLBÜL”

Bundan önce; 252 adayımızı 29 Eylül 2013 tarihinde Ankara’da, ardından da 220 adayımızı 2 Kasım 2013 tarihinde Kayseri’de muazzam bir coşku ve katlımla ilan etmiştik.

İstanbulda  ise mevcut adaylarımıza yenilerini ekledik, başarı hedefimize sıkıca sarılıp, hiçbir gevşemeye müsaade etmeden milletimizin huzuruna çıkacağız.

Türkiye’nin tüm seçim bölgelerinde, yurdumun her köşesinde en iyi sonucu almak için mücadele vereceğiz.

Bizim için ilk ve en mühim görev Türkiye’yi rahata ulaştırmak, milletimizi bir ve bütün halde huzura kavuşturmaktır.

30 Mart 2014 günü bunun için tarihi bir fırsat sunacaktır.

Bu seçimlerde iktidara vade biçilmeli, geldiği gibi gideceğinin işareti verilmelidir.

Vatanımızın hayrı, milletimizin bekası, devletimizin selameti için Adalet ve Kalkınma Partisi inişe geçmeli, sandığa çakılmayla son bulacak mukadder günlere şimdiden alışmalı ve hazırlık yapmalıdır.

Türk milleti AKP yarasını, kangrene dönüşmeden, daha da büyümeden kesip atmalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi, her şart ve ortamda AKP ve diğerleriyle kaçınılmaz hesaplaşmaya hazırdır.

İşte bunu başaracak kadro, bunu başaracak milliyetçi irade, bunu başaracak cesur ruh buradadır.

Türk milletinin yüz akı, kalp atışı, kara ve karşılıksız sevdalısı, fedakarlık ve feragat numunesi Milliyetçi-Ülkücü Hareket bu salondan taşmakta, bu salondan çağlamakta, Türk ve İslam’ın yaşandığı her yere umut saçmaktadır.

Sakarya    B.Şehir             Orhan Ünver

Sakarya    Adapazarı          Ahmet Tufan Demircioğlu

Sakarya    Akyazı              Bahattin Dertlioğlu

Sakarya    Arifiye              Ataman Suat Şenol

Sakarya    Ferizli                Mustafa Akgün

Sakarya    Kaynarca          Mustafa Boğaz

Sakarya    Pamukova        Abdullah Bolal

Sakarya    Taraklı              Mehmet Ali Çınar

Sakarya    Erenler             Yakup Alaylı

Sakarya    Karasu             Recep Ali Küçük

Sakarya    Kocaali             Kenan Çatalbaş

Sakarya    Söğütlü             Turan Bölükbaşı

Sakarya    Geyve                Mehmet Kır

Sakarya    Hendek              Turgut Babaoğlu

Sakarya    Sapanca             Oya Arapoğlu

 

Karapürçek ile Serdivan Dışında  Adaylarımız  açıkladık.Biz  diyer Partiler  gibi  değil Kesin Adayları  açıklıyoruz.Bu kadrolarla  İktidarın bileğini  bükecek irada  MHP’de  var.

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent BÜLBÜL”Depreme  Hazırlık Diye  Bir şey yok. Deprem  Hazırlığı nedir  bilen Belediye Başkanı Yok. Zeki TOÇOĞLU Depremin  ne  mana  taşıdığını  bilmediğine  göre  Depreme Kafalar hazır olmalı.Bunların yaptıkları  insanın vicdanını  sızlatıyor.Kafası  hazırlıksız. Milletle kafa  geçiyorlar.

Bir  soru üzerine  Serdivan  adayı Mehmet GÖKTÜRK  Diyen  Gazeteciye. Bir iki  gün içinde   sağlıklı  açıklamayı yapacağız.Sakarya’da   bütün  adaylarımızı   belirlediğimiz  gibi  Serdivan ilçesi  adayı da  açıklanacak.

Genel Yönetim  Sorumluluk ister,Yerel Yönetim Sorumluluk ister.

MHP’li Demircioğlu, ‘Herkesin Oyuna Talibim’

MHP Adapazarı Belediye Başkan adayı Ahmet Tufan Demircioğlu, il binasında düzenlenen basın toplantısında çeşitli açıklamalarda bulundu.
Demircioğlu, “Biz tesadüfler ve olasılıklar üzerine değil yapılan İstatistikî deliller doğrultusunda yönümüzü belirliyoruz. Bizim asla boşa harcayarak vaktimiz yok” dedi.

mhp_11_aralık_2013_1
   Demircioğlu çok iddialı bir de çıkış yaparak, “Bugün seçim

olmuş olsa karşımda kim olursa olsun ezip geçeceğimizi

herkes bilmelidir. Ben bu şehirde ticaret yapan bir iş

adamıyım ve Adapazarılıyım. Her ne kadar MHP’li olsam da

tüm vatandaşlarımla bütünleşmek ve çözüm ortağı olmanın

derdindeyiz” dedi.

Daha çok bir Adapazarı için herkesin oyuna talip olduklarını anlatan Demircioğlu, basın mensuplarıyla Cuma günü saat 09.00’da Riada Hotel’de kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek hedeflerini anlatacaklarını söyledi.

MHP Hendek ilçe teşkilatından yazılı açıklama…

MHP Hendek İlçe Teşkilatı Kentsel dönüşüm alanında hızla devam eden çalışmalar hakkında tepkilerini dile getirerek yazılı açıklama yaptı.

MHP Hendek İlçe Teşkilatı yaptığı açıklamada ” Rantsal dönüşüm hızla devam etmektedir.MHP olarak burada yapılan inşaatın kaçak olduğunu ve Büyükşehir Belediyesinin burada suyu kestiğini daha önce açıklamıştık.

Belediye Başkanı ve Eski ilçe Başkanı kentsel dönüşüm bölgesini gezip

burada ki vatandaşlarımızı sıkıştırarak yerlerine el koymaya çalıştığını tespit ettik.

Ele geçiremedikleri yerler ile alakalıda Kamulaştırma davası açıp bilir kişi heyetinin değer tespiti ile burada öyle yada böyle vatandaşlarımızın yerlerine el koyuluyor.

Başkan ihale yapmadan inşaatı başlamış,kalıp ustasına ihaleyi verdiği,el altından ise şahsen kendisinin yaptırdığı gibi kendi firmasının betonunu döküyor.

Kentsel dönüşüm bölgesine vatandaşlarımız tam bir panik içerisindedir.Ne yapacağını bilmiyor.Bölge insanı Başkanın insafına kalmış.O malına ne değer biçerse , ne verirse vatandaş yerini vermek zorunda kalıyor.

Yaptığımız hesaplara göre Başkan % 15 ile % 20 arası pay vermekte.Direnen vatandaşın yerini ise istimlak etmektedir.Gerçekte bu bölgede piyasa koşullarına göre elde edilecek ürünün (Daire-Dükkan) % 40?ın vatandaşa vermesi gerekmektedir.

Fakat aradaki yaklaşık %20 ile % 25?lik fark bedel olarak yaklaşık 70 Milyon ile 80 milyon tl arasındadır.Bu paranın nereye gideceği,kimler arasında bölüşüleceği meçhuldür.Bütün bunlardan daha önemlisi Hendek’in geleceği ,imar bilgisi olmayan ve şehircilikten anlamayan bir Başkanın kaprisleri ve para kazanma hırsı ile karartılmaktadır.

Bölge toplu konut projesine çevrilip daha da daraltılmaktadır.Yaşam kalitesi ve şehir daha da sıkıcı hale gelmektedir.Katlar yükseltilerek vatandaşın payı arttırılması gerekirken, fazlalık olan payın ne yapılacağı belli değildir.Her kuruşunda insanların hakkı olan böyle bir proje her yönü ile şeffaf olmadığı gibi , her şeyin gizlendiği aşikardır.

Herkese gösterildiği söylenen proje yalnızca insanlara şekil olarak gösterildiği,laf olsun torba dolsun diye bir tutum sergilenmiştir.MHP olarak bu düşünceleri taşımaktayız.Biz vatandaşlarımızın malını ,değerini teslim edeceğiz.

Başkanın anlaşma yaptığı vatandaşlara vermediği hakkı biz göreve geldiğimizde tüm haklarını geri iade edeceğiz.Projede yeni düzenlemeler yapıp Hendek’in geleceğini iki dudak arasından kurtaracağız.Bu iki dudağın kime ait olduğunu vatandaşlarımız biliyor?

Share
682 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ