logo

reklam

Sakarya Bir Kültür Bahçesidir

131216118

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Kafkas Kültür Derneği tarafından düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Kafkas Kültür Derneği Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

131216119 131216120

Başkan Toçoğlu’na teşekkür

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na derneğimize karşı yakın ilgisi ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Karşılıklı diyaloğumuz aynı şekilde sürüyor. Aynı zamanda Başkanımızın yeniden aday gösterilmesinden dolayı büyük bir heyecan yaşıyoruz. Bu vesileyle Sayın Başkanımızın adaylığını bir kez daha tebrik ediyoruz” diye konuştu.

 131216117 131216118

Örf ve ananeler kaybolursa kültür kaybolur

Sakarya Kafkas Kültür Derneği üyelerine yeni hizmet binası müjdesi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Kültür derneklerimizle ilişkilerimizi en üst seviyede tutuyoruz. Örf ve ananeler kaybolursa kültür kaybolur anlayışıyla, kültür derneklerimize desteğimizi sürdürüyoruz. Sakarya Kafkas Kültür Derneği gibi şehrimizde önemli bir tamamlayıcılığı olan derneklerimizin gereksinimlerini karşılamak konusunda elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Kafkas Kültür Derneğimize yeni bir hizmet binası için yer konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah en kısa zamanda ihtiyaçlara cevap verecek bir hizmet binasını derneğimize tesis edeceğiz” şeklinde konuştu.

 Kongre Merkezi geliyor

Vatandaşlardan gelen talepleri eksiksiz değerlendirdiklerinin altını çizen Başkan Toçoğlu, “Vatandaşlarımızın temennileri ile paralel projeler üretiyor olmak; bizleri fazlasıyla memnun ediyor. Biz, ayakları yere basan, kullanışlı ve sağlıklı eserleri şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hizmet anlayışımızla inşallah önümüzdeki dönemde şehrimize bir kongre merkezi kazandıracağız. Sahnesi ve diğer teçhizatıyla kültür aktivitelerinin de gerçekleştirilebileceği bir merkez inşa edeceğiz. Sakarya’yı bir kültür bahçesi haline getireceğiz. Tüm kültürlerin bir arada huzur içerisinde yaşadığı şehrimizde, kültür derneklerimiz için her türlü katkıyı sağlamaya devam edeceğiz. İnşallah Rekreasyon projesi kapsamında Kültür derneklerimizin gelenek ve göreneklerini yaşatabilecekleri, kültürlerini tanıtabilmelerine imkan sağlayacak bir kültür bahçesi projemiz var. Nasipse bu projeyi de hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Share
1170 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ