logo

reklam

SARAÇ: “KAVGA VE KÜSKÜNLÜK DEĞİL, TATLI REKABET OLSUN”

DSCF8803

Ak Parti Erenler Belediye Başkan aday adayı Cihan Saraç katıldığı radyo programında  seçimlerin kavgasız, gürültüsüz ve tatlı rekabet ortamı içinde geçmesi temennisinde bulundu.

89.3 Radyo Net’de Hülya Sürücü ile Detay Programı’na konuk olan Saraç, 11 aday adayı bulunan Erenler’de kim aday gösterilirse, o adaya elbirliği ile destek verilmesini, küskünlük veya dargınlık olmamasını istedi.

Belediye başkanı seçildiği takdirde ilk işinin Erenler’de Kentsel Dönüşüm Projesini hızlandırmak olduğunu ifade eden Saraç, canlı yayında ayrıca, milletvekilliğine de yeşil ışık yaktı.

İşte Ak Parti Erenler Belediye Başkan aday adayı Cihan Saraç’ın radyo programında yaptığı o açıklamalar:

“TERCİHİM HER ZAMAN AK PARTİ”

“Siyasette renklilik çok önemli. Siyasi arenada kendine güven önemli. Yeni bir yüz, kişilik ve yeni bir vizyon olarak elimizden geleni yapmak için yola çıktık. Takdir halkımızın. Ak Parti büyük bir aile. Partimiz Türkiye’de büyük yeniliklere adım atmış bir parti. Halka kucak açmak adına Ak Parti’de siyaset yapma kararı verdim. O nedenle de Ak Parti’den aday adayı oldum.”

“ADAY BOLLUĞU AK PARTİ’NİN BÜYÜKLÜĞÜNDEN”

Radyo Programında bir soru üzerine Erenler’de neden aday adayı bolluğu yaşandığını yorumlayan Cihan Saraç, “Aday adayı bolluğunu partimizin büyüklüğüne bağlıyorum. Ben ve diğer aday adayı arkadaşlarımızın hepsi de dürüst insanlar ve değerliler. Aday çokluğu Ak Parti’nin büyüklüğünün göstergesi… Ayrıca Erenler gelişime açık bir yer. Adapazarı’nın giriş kapısı ve şehrin aynası” dedi.

Adapazarı Belediyesi’nden aday adayı olması beklenirken, neden Erenler’den aday adayı olduğu konusuna açıklık getiren Saraç, şöyle konuştu:

“ADAPAZARI BELEDİYESİ AKLIMDA YOKTU”

“2011’de Ak Parti İl yönetimine giriş talebimle bir süreç başladı. O süreçten itibaren bu soru bana hep soruldu. Partimizin bünyesinde her yerde görev almak için hazırız. Evet Adapazarı’ndan bir beklenti oluştuğu doğru. Adapazarı Belediyesi bizim kafamızda var mıydı? Gerçeği söylemek gerekirse yoktu. Ancak benim Erenler bölgesinde 11 yıl oturmuşluğum var. Buralı olduğumuz için aslında her mevki bize yabancı değil.  Esnaflık ve tüccarlık yaptığım için de halkla iç içeyiz. Adapazarı Belediye başkan aday adaylığı düşüncem yoktu, ama istişare yaptığımız büyüklerden bu konuda fikir veya bir düşünce gelseydi belki olabilirdi”.

“ŞABAN DİŞLİ İLE DOSTLUĞUM VAR”

 Adının sürekli Milletvekili Şaban Dişli ile birlikte anılması ve Dişli’nin kendisine destek verip vermediği konusuna da açıklık getiren Cihan Saraç, “Milletvekilimiz Şaban Dişli ile beraberliğimiz dostluk ve kardeşlik düzeyindedir. İlişkimiz saygı ve sevgi içinde hep devam etmiştir. Onun bana, benim de ona arkadaşlık düzeyinde sevgi bağlılığımız var. O nedenledir ki kamuoyunda böyle bir algı doğmuştur. Diğer milletvekillerimizle de ilişkilerimiz benzer düzeydedir” şeklinde konuştu.

Ak Parti İl Teşkilatı tarafından Elmas Otelde gerçekleştirilen  aday adayları istişare toplantısını değerlendiren Saraç, “Toplantı birlik ve beraberlik mesajı verme noktasında önemli ve yararlı bir toplantıydı. Ak Parti’nin büyük bir aile olduğunun göstergesiydi” dedi.

Bir soru üzerine Ak Parti’nin seçimlerden birinci parti olarak çıkacağını öne süren Cihan Saraç, “Kim aday gösterilirse var gücümüzle onun için çalışacağız. Önemli olan küsmeden, darılmadan seçim geçirmek” şeklinde konuştu.

ERENLER’E SAĞLIK KOMPLEKSİ VE HASTANE

Seçim çalışmaları kapsamında SATSO, SESOB, TÜMSİAD, MÜSİAD, Eczacılar Odası, Muhtarlar Derneği, Engelliler Derneği gibi bazı STK’ları, Çarşamba Pazarı ve AVM esnafını gezdiğini anlatan Saraç, imkanı ölçüsünde Engelliler Derneği ve Kanserder etkinliklerine katılmaya çalıştığını belirtti. Saraç seçildiği takdirde muhtarlarla istişare halinde olacağının da altını çizdi. Sağlık sorunlarına duyarlı olduğunu hatırlatan Saraç, başkan seçildiği takdirde Erenler’e sağlık kompleksi veya hastane kazandırmayı hedeflediğini söyledi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜME HIZ KAZANDIRACAĞIM”

Radyo programında Kentsel Dönüşüm Projesinin yararlı bir proje olduğunu anlatan Erenler Belediye Başkan aday adayı Cihan Saraç, seçildiği takdirde ilk işinin Erenler’de projeyi hızlandırmak olduğunu açıkladı. Saraç projenin, esnaf mağdur edilmeden hayata geçirilmesine dikkat edeceğinin altını çizdi.

“AVM DAHA İŞLER HALE GELECEK”

Bir soru üzerine AVM’ler konusunda görüş belirten Cihan Saraç, başkan seçildiği takdirde Erenler’deki mevcut AVM’yi sosyal projelerle daha işler hale getireceğini belirterek,  “AVM esnafını gezdik ve esnafın sorunlarına kulak verdik. AVM’de bir yönetim sorunu olduğunu tespit ettik. Ticaret ve aile kökeninden geldiğim için AVM esnafını iyi anlayabiliyorum.  Burada sosyalleşmenin sağlanması gerektiği yönünde tespitlerim var. Eğer başkan seçilirsem yönetimle esnafı bir araya getirip istişare etmelerini sağlamak istiyorum” şeklinde konuştu. “AVM’ler toplumun talebi noktasında oluşan bir konsept. Küçük esnafın kazancı da önemli. Bir orta yol bulunabileceğini düşünüyorum. AVM’ler kaçınılmaz. Küçük esnafın da desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum” diyen Cihan Saraç, bir soru üzerine Erenler’e ikinci AVM açmak yerine mevcut olanı işler hale getirmenin doğru olacağını savundu.

CAVİT ÖZTÜRK BAŞARILI MI?

Radyo Programında “Mevcut başkan Cavit Öztürk başarılı mı?” sorusunu yanıtlayan Cihan Saraç, “Sayın Öztürk’ü başarılı buluyorum. Biz Ak Parti olarak büyük bir aileyiz. Tabi ki siyasette tatlı rekabetler olacaktır. Erenler’deki aday çokluğu Cavit Öztürk başarısızdır anlamına gelmez. Siyaset bisiklete binmek gibidir. Cavit başkanımızın eksiği var mıdır? Bunun takdiri halka aittir. Cavit başkanın eksikleri yok mudur? Elbette ki vardır. Kentsel Dönüşümün elbirliği ile hızlanması gerek. Sayın Öztürk veya gelecek olan başka biri bunu mutlaka sağlamalı diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Hülya Sürücü’nün “Aday gösterilmezseniz partinize küskünlüğünüz, dargınlığınız olur mu?” sorusunu cevaplandıran Saraç, “Ben yılmayan ve mücadeleyi seven biriyim. Partime küsmem sözkonusu olamaz. İstişare toplantısının özü de zaten buydu. Hangimiz aday gösterilirse gösterilsin, önemli olan “birimiz hepimiz için” mantığıyla hareket etmek” dedi.

“İSTİFA OLMAZ”

Ersin Kılıç’ın Ak Parti’den istifa edip Saadet Partisi’ne geçmesini değerlendiren Saraç, “Erenler’deki mevcut 11 aday adayından herhangi biri aday gösterilmezse istifa eder mi?” sorusuna şu yanıtı verdi: “İstifa olayı Ersin beyin kendi seçimi ve kararıydı. Tepkisi de kendisini bağlar. Parti tüzüğü ve genel merkezin görüşü var. Bize söz düşmez. İstifa kendisinin takdiridir. Ben veya bir başka aday adayının istifa etmeyi aklına getireceğini sanmıyorum. Siyaset hazmetmeyi gerektirir. Kim olursa olsun, bunu hazmetmesi gerekir. Birlikte mücadele etmeyi bilmemiz gerek”.

MİLLETVEKİLLİĞİNE YEŞİL IŞIK

Hülya Sürücü’nün “Aday gösterilmez veya seçilmezseniz gelecek seçimlerde yine aday adayı olur musunuz? Olursanız yine Erenler’den aday adayı olursunuz?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Cihan Saraç, “Çıtamızı yükseltebiliriz” demekle yetindi.  Cihan Saraç, hedefinde milletvekilliği olup olmadığının sorulması üzerine de, “Halkımızın takdiridir. Ben siyaseti gönüllü olarak yapanlardanım. Cihan Saraç şunları, şunları başardı dedirttirmek niyetindeyim” dedi.

“KAVGA DEĞİL, TATLI REKABET OLSUN”

Seçimlerin seviyeli geçmesi için tüm aday adaylarına ve adaylara çağrıda bulunan Cihan Saraç, “Siyaset uzun soluklu bir iş. Partimizin başarıları ve halkın takdiri ortada. Diğer partiler de dahil, kavgasız gürültüsüz tatlı rekabete ve fikir alışverişine dayalı bir seçim olmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.  

Programda Erenler’in dünü ve bugününü de kıyaslayan aday adayı Saraç, “Erenler’de çıta yükseliyor. Bu çıtayı daha da yükseltmek istiyorum. Aday olursam projelerimi kamuoyuna açıklayacağım” dedi. Mevcut başkan Cavit Öztürk’ün diğer aday adaylarına oranla daha şanslı olup olmadığı konusunu değerlendiren Saraç, “Belediye başkanlarının karnesini halk verecek. Süreçlerin uzama sebebi de bu karneyi iyi değerlendirmek adına… Her aday adayının şansları eşit. Hepsi de kendine göre yetenekli insanlar” şeklinde konuştu.

“TOÇOĞLU’NA DESTEĞE HAZIRIM”

Bir başka soru üzerine Zeki Toçoğlu’nun genel merkez tarafından yeniden Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmesini değerlendiren Saraç, “Zeki başkanımız başarılı biri. Zaten başarılı olmasa sayın Başbakanımız kendisini yeniden aday göstermezdi. Sayın Toçoğlu hepimizin ağabeyidir. Ona katkı vermek anlamında elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Bu seçim döneminde Ak Partili bazı belediye başkanlarının değişip değişmeyeceğinin sorulması üzerine Cihan Saraç, “Değişim olabilir. Milletvekilleri Şaban Dişli de, Hasan Ali Çelik de değişim mesajı verdi. Değişim olması muhtemel” şeklinde konuştu.

(Haber Hülya Sürücü)

 

 

 

 

Share
519 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ