logo

reklam

Sigorta primi yalanı ile 1 milyon liralık vurgun şahıs: ‘Sanane ulan!’

Sakarya başta olmak üzere 15 ilde 1 milyon TL’lik telefon dolandırıcılığı yapan 6 şahıstan 4’ü adliyeye sevk edildi. Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan E.U., O.G., D.C.Ç. ve G.M. adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden biri, kendisini görüntüleyen gazetecilere tekmeler savurarak saldırdı.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği, Sakarya başta olmak üzere 15 ilde vatandaşları telefonla arayarak ‘Sağlık sigorta priminizi ödememenizden kaynaklı hakkınızda 5 bin TL’lik icra takibi başladı’ diyerek, bildirdikleri hesaba bin 360 TL ödenmesi durumunda borçlarının silineceği ve icra takibi kalkacağını söyleyerek vatandaşları dolandıranların peşine düştü.

1,5 ay süren teknik ve fiziki takip sonucu önceki gün Adapazarı’ndaki 4 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, dolandırıcılık başta olmak üzere çok sayıda suç kayıtları bulunan O.G. (23), E.U. (24), D.C.Ç. (19), G.M (22), H.K. (21) ve M.E. (21) yakalandı. Yapılan aramalarda çok sayıda telefon SIM kartı, cep telefonları, banka hesap kartları ile bilgisayar hard diski ele geçirildi.

Emniyette sorguya alınan şüphelilerin bu yöntemle 1 milyon lira dolayında vurgun yaptığı tespit edildi. Emniyet müdürlüğünde işlemleri tamamlanan E.U., O.G., D.C.Ç. ve G.M. adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden biri kendisini görüntüleyen gazetecilere tekmeler savurarak Ne çekiyorsunuz ulan, sanane ulan diye bağırdı.

İlgili Haber:
Telefonda, ‘Borcunuz var’ deyip dolandırdılar
1 milyon TL’lik vurgun yapan 6 şüpheliden 4’ü adliyeye sevk edildi

Share
559 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ