logo

reklam

SOBİFT’li gençler meclise katıldı

Adapazarı Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısına katılan Sosyal Bilinç ve Fikir Topluluğu (SOBİFT) öğrencileri toplantı sonrası Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve MHP’li Meclis Üyesi Erkal Etçioğlu’na sorular sordular.
58da837f-ec5a-4836-9c7d-c37edd8e6beb 9173f530-f849-4436-a49f-bdd0cabb1994
SOBİFT Başkanı Murat Aydön, farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldıklarını ifade ederek “Sakarya Üniversitesi’nden bir grup genç olarak bu monoton gidişatı durdurmak ve tüm Sakarya genelinde farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu çerçevede çeşitli kuruluşlar ile bazı programlar gerçekleştirdik. Özellikle kitap okuma alanında toplumsal farkındalık oluşturmak için çalışmalar yürüttük. Bunun yanında sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştirdik” diye konuştu.

KÜLTÜREL EROZYON

Başkan Dişli, gençlerin farkındalık adına çeşitli faaliyetler yürütmesini takdirle karşıladıklarını ifade ederek, her zaman gençlerin yanında olduklarını ifade etti. MHP’li Meclis Üyesi ve SAÜ Öğretim Üyesi Erkal Etçioğlu ise sosyal medyanın kütüphaneleri öldürdüğüne dikkat çekerek “Kültürel erozyon yaşıyoruz. Herkesin ortak hedefi olmalı. Dijital kütüphane kurulmalı. Yenilikçi olun. Herkesin yaptığını taklit etmeyin. ”önerisinde bulundu.

Share
545 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ