logo

reklam

Süslü kadınlar pedal çevirdi

Caddelerin sadece motorlu araçlara ve erkeklere ait olmadığını göstermek isteyen kadınlar, ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliğinde pedal çevirdi.

İzmirli öğretmen Sema Gür’ün 2013 yılında hayata geçirdiği ve bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ adlı proje Sakarya’da da hayata geçirildi. Demokrasi Meydanı’nda toplanan yüzlerce bisikletli kadın, bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ için süsledikleri bisikletleriyle bir araya geldi. Kadınların, yanlarında çocukları ve evcil hayvanlarıyla pedal çevirmesi renkli görüntülere sahne oldu.

Yapılan ortak açıklamada ise; “Bisiklet kent yaşamının bir parçasıdır. Bisiklet çevreyi kirletmeyen doğa dostu bir ulaşım aracıdır. Yoğun kent trafiğine çözüm olabilir. Kadınlar olarak dünyadaki hemcinslerimizle gündelik kıyafet giyerek bisikletle trafiğe çıkabiliriz. Buna dikkat çekebilmek adına süslendik. Bisikletlerimizle yollara çıktık. Yollar sadece motorlu taşıtlara ait değildir. Yollarda bisikletlilere saygı istiyoruz. Kadınlar olarak görünür olmak istiyoruz. Kadın toplumda görünür olduğu sürece o toplum nefes alır. Bisiklet bireyin özgürlüğünü simgeler’

Share
456 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ